Jedna z najpopulárnejších komunikačných appiek na trhu WhatsApp, získala prednedávnom takzvaný tmavý režim (Dark Mode). Táto novinka sem prišla potom, ako Apple ponúklo funkciu v operačnom systéme iOS 13. Tmavý režim má množstvo výhod. Ako si ho ale aktivovať? Ukážeme vám to.

Tmavý režim, aké sú jeho výhody?

Ešte predtým, ako sa dostaneme k samotnému návodu, možno by nebolo zlé povedať si, aké má vlastne tmavý režim výhody. Nie je ich málo a hodí sa ich poznať. V prvom rade je to samozrejme istý druh šetrenia vašich očí. Pokiaľ sa nachádzate v tmavom prostredí, „stlmený“ displej vás tak neruší a rovnako tak neruší ani nikoho okolo vás (napríklad v kine, divadle atď…).

Druhá veľká výhoda tmavého režimu je potom tá, že pokiaľ využívate jednotku s OLED displejom, dokážete celkom slušne ušetriť batériu. Veľmi pekne to demonštruje aj tento test, v ktorom sú rozdiely naozaj veľmi výrazné. Nie je to len o sile jasu ale predovšetkým o tom, že čierny pixel=vypnutý pixel. Ak si napríklad len píšete správy, vaša zobrazovacia jednotka trápi akumulátor výrazne menej. Pridať vám to vie desiatky percent. Ako to teda pre WhatsApp aktivovať?

Návod: Ako aktivovať tmavý režim pre WhatsApp?

Vývojári sa v tomto prípade snažili v čo najväčšej možnej miere využiť potenciál operačného systému iOS 13. To znamená, že WhatsApp neprináša Dark Mode „z vlastnej iniciatívy“, ale celá novinka je postavená na na základe toho, čo ponúka API od Apple. Pokiaľ je teda tma a iPhone automaticky preklopí farby pri všetkých vstavaných appkách a softvérových funkciách, stane sa to aj vo WhatsAppe. Keď sa tmavý režim (napríklad ráno) vypne, deaktivuje sa aj v tejto komunikačnej appke.

No a teraz k princípu celej veci. Ak máte iOS 12 a starší, dark mode si žiaľ nevychutnáte. WhatsApp ho jednoducho nepodporuje. Pokiaľ máte iOS 13, pokračujte podľa návodu nižšie.

  • Otvorte aplikáciu Nastavenia na vašom iOS zariadení
  • Vyberte možnosť Zobrazenie a jas
  • V hornej časti Vzhľad, prepnite zo svetlého na Tmavý
  • Prejdite do WhatsAppu s aktivovaným tmavým režimom.

TIP: Pokiaľ chcete aby sa vám systém prepínal do tmavého režimu automaticky a nemáte to nastavené, tak v sekcii Zobrazenie a jas (v časti vzhľad), kliknite na prepínač Automatický.

WhatsApp obsahuje tmavý režim. Máte už aktualizáciu?
Ako aktivovať tmavý režim pre WhatsApp? Tu je návod.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.