Ak patríte medzi tých, ktorí neustále pracujú so svojim počítačom v teréne a vytvárate si zo svojho iPhonu alebo iPadu Wi-Fi Hotspot, máme pre vás dobré správy. Vývojári sa rozhodli na tejto technológii zapracovať a vyšperkovať ju do absolútnej dokonalosti.

Akonáhle si do zariadenia nainštalujete iOS 15 alebo ipadOS 15, automaticky budete mať k dispozícii bezpečnostný protokol WPA3, ktorý je sofistikovanejší voči uhádnutiu hesla.

- Reklama -

Samotný protokol bol po prvýkrát oznámený ešte v roku 2018 s cieľom zjednodušiť overovanie pri maximálnej obozretnosti a ochrane spotrebiteľa. Ak máte operačný systém iOS 14 alebo iPadOS 14, používať môžete len WPA2. S nástupcom sa to ale konečne zmení.

V tomto bode treba podotknúť, že zariadenia z Cupertina sa dokážu k WPA3 sieti pripájať už niekoľko dlhých rokov. Problém bol však v tom, že ak ju chceli vytvoriť z mobilných dát, spoliehať sa mohli len na WPA2.

Napíšte nám do komentára, či túto drobnú vychytávku oceníte, alebo vám príde ako úplne zbytočná. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory, o ktoré sa s nami podelíte.

.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.