Mnohí hovoria, že spoločnosť Apple sa v oblasti iOS veľmi pohoršila práve počas posledných rokov. iOS 8 bola na starších iPhonoch dosť katastrofa a túto katastrofu mal napraviť iOS 9, ktorý je síce podstatne lepší, no svoje muchy predsa len má. Najnovšie sa na tento problém pozrel aj istý YouTuber, ktorý zobral 2 iPhony 5, jeden s operačným systémom iOS 6.0.1 a druhý s iOS 9.2.1, ako to dopadlo?

iOS 6 vs. iOS 9 na iPhone 5, ako to dopadlo?

iOS je pravdepodobne najlepším operačným systémom na svete. Je síce množstvo teórií a názorov, že tomu tak nie je a omnoho lepší je Android, no aj keď sa porovnáva podľa subjektívneho názoru je fakt ten, že je podstatne viac tých, ktorí prešli práve z Androidu na iOS ako tých, ktorí prešli z iOS na Android. Hoci to ide v poslednej dobe s iOS dole vodou, stále si drží pozíciu 1. na trhu.

- Reklama -

Poďme sa ale pozrieť možno na trošku nostalgické video, ktoré nás na jednej strane opäť vráti do roku 2012 a na strane druhej do roku 2015. Na oboch stranách stojí starší iPhone 5, majú ale jeden zásadný rozdiel. Na jednom je nainštalovaný operačný systém iOS 9.2.1 a na druhom “zastaralý” iOS 6.0.1.

iOS - svetapple.sk

Na jeden strane by si si mohol myslieť, že výsledok je jednoznačný (pre starší systém), no nie je tomu celkom tak a hoci je evidentne “čipernejší”, iOS 9.2.1 na tom vôbec nie je tak zle ako sa vo svete hovorí. Práve naopak, celkom sa drží a to netreba zabúdať na to, že bol primárne vyvíjaný pre iPhone 6S a nie pre iPhone 5, medzi ktorými je rozdiel 2. generácií.

Nech už je to akokoľvek, mýty o zhoršení sú z časti pravdivé, ale povedzme si na rovinu, na najnovších iPhonoch funguje iOS 9 naozaj skvele. Môžem to potvrdiť aj ja osobne. Mám iPhone 6S Plus, pred tým som mal iPhone 6 Plus a predtým 5S. Ani pri jednom som nemal nejaký výraznejší problém so systémom. Navyše iOS 6.0.1 bol vyvíjaný pravé vtedy, keď vyšiel iPhone 5. Apple sa teda až tak razantne nezhoršilo, ako mnohí hovoria, je to viac mýtus ako pravda!

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here