Všetci dobre vieme, že iOS 8.2 nebežal na starších zariadeniach práve tak akoby bežať mal. Dôvod bol samozrejme úplne jednoduchý a nachádzal sa vo vnútri týchto zariadení, ich HW už jednoducho nestíhal a tak sa často stávalo, že iPhony 4S či iPad mini, pre ktoré je iOS posledná veľká aktualizácia až nepríjemne sekali. iOS 8.2 to však má nadobro zmeniť!

Optimalizácia

Okrem najnovších iPhonov a iPadov sa v našej redakcií nachádza aj staručký iPad mini, v ktorom pracuje procesor s iPhonu 4S, ktorý bol predstavený ešte v roku 2011. Toto zariadenie malo miestami problém už aj s iOS 7 a iOS 8 tomu určite nepomohlo. Každopádne, Apple si veľmi dobre uvedomuje, že musí niečo zmeniť a už čoskoro by mala prísť nová aktualizácia, ktorá chyby a najmä veľmi zlú stabilitu opraví!

iOS 8.2 beta 5

Ako to všetko vieme? No, akonáhle vyšla iOS 8.2 beta 5, sme sa rozhodli, že spravíme menší experiment a nainštalujeme ju na toto zariadenie. Na naše prekvapenie ide iPad mini omnoho lepšie ako pri iOS 8.1.3 a to naozaj v každom ohľade. Dokonca už skoro ani nepadajú aplikácie, čo bolo pri iOS 8.1.3 každodenná rutina. Aj keď ide zatiaľ len o beta verziu  dostupnú pre vývojárov, je už teraz jasné, že finálna verzia bude rýchlejšia a stabilnejšia na starších zariadeniach, ako tomu bolo pri akejkoľvek aktualizácii iOS 8 doteraz.

Prečítajte si tiež  iPad mini 7. generácie by mohol doraziť už čoskoro. Kedy ho môžeme čakať?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.