Interná správa spoločnosti Apple, ktorá sa dostala do redakcie portálu MacRumors naznačuje, že technologický gigant eviduje problém s nabíjaním jeho najmenšieho iPadu mini 6. generácie (ktorý môžete získať od 569,00 €). V poznámke, ktorú mali vidieť iba autorizovaní poskytovatelia servisných služieb firma spresnila aj dôvod, ktorým má byť inštalácia aktualizácie iPadOS 15.5. Potom, ako majitelia iPadu mini prešli na túto verziu systému sa stretávajú s javom, pri ktorom nedokžu svoje zariadenie nabiť. Apple už predstavilo alternatívne riešenie na čiastočné odstránenie chyby.

Výrobca dáva v prvom rade všetkým svojim servisom vedieť, že výmena hardvéru kus za kus tento problém neodstráni a rovnako nepomôže ani výmena batérie. Chyba teda nie je hardvérová ale softvérová a vyriešiť by ju mal systém iPadOS 15.6, ktorý je už v pokročilom štádiu testovania. Práve ten by mal prísť s opravou, s ktorou budú majitelia iPadu mini 6. generácie opäť plnohodnotne nabíjať svoje zariadenia.

Pomoc zo strany Apple je nedostatočná. Oprava by v takomto prípade mala prísť oveľa rýchlejšie

iPad mini 6. generácie čierny a iPhone 13 Pro biely
Zdroj: Unsplash / Jeremy Bezanger

Aj keď spoločnosť Apple celý problém vcelku logicky vysvetlila, jej zákazníci zostávajú trpieť naďalej. Podľa niektorých komentárov na diskusnom fóre technologického giganta to navyše vyzerá tak, že „obyčajný“ reštart zariadenia v niektorých prípadoch nemusí stačiť, aj keď veľa ľuďom pomohol. Ako píše jeden nespokojný používateľ:

„Vykonal som 2 obnovenia do továrenského nastavenia a viacnásobné „normálne“ vypnutie / zapnutie. Toto riešenie vydrží asi 3 dni, a potom sa iPad opäť nenabíja, kým ho znova neobnovím do továrenského nastavenia alebo do ho neuvediem do softresetu.“

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Nateraz teda zostáva len čakať, kedy Apple sprístupní opravnú aktualizáciu. Zvyčajne, keď sa vyskytne problém, firma nemá problém vydať aj „medzi-update“, napríklad s označením iPadOS 15.5.1. To či to tak bude ale aj v tomto prípade je nateraz veľká neznáma. Do vydania iPadOS 15.6 však môžu zostávať týždne a to sa pochopiteľne zákazníkom nemusí páčiť.

iPad mini 6. generácie kreslenie
Zdroj: Unsplash / Samuel Bryngelsson

Napíšte nám do komentára, či ste si túto chybu na svojom iPade mini 6. generácie všimli aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -