Spoločnosť Apple mala zo začiatku s iOS 8 nemalý problém najmä kvôli tomu, že jeho problémy vyplávali počas mediálnych vĺn najavo a odradili nejedného používateľa od upgradu z iOS 7, ktorý je pomerne rovnaký s výnimkou niekoľkých funkcií. Druhým problémom bola potom 3GB veľkosť systému, ktorá nemusela vyhovovať všetkým majiteľom 8 a 16 gigabajtových zariadení. Ako sadnes ukazuje, systém sa pomaly ale isto doťahuje.

iOS 8 sa doťahuje na iOS 7

Aj keď to pre súčasný iOS 8 vyzeralo zo začiatku veľmi biedne a to najmä kvôli problémom so začiatkom uvedenia na trh, dnes to vyzerá tak, že bieda a problémy sa postupne vyparili a nastáva dobrá doba aj pre tento problémový systém. Apple informovalo, že podieľ na trhu iOS 8 je už 85% čo síce stále nie je toľko ako mal vlaňajší iOS 7 v rovnakom období, pomaly ale isto sa však aj „osmička“ doťahuje. Apple počas posledného roka pracoval prakticky dennodenne na tom, aby vylepšil optimalizáciu tohto systému na starších zariadeniach, čo sa mu však v prípade iPadu mini či iPhonu 4S aj tak veľmi nepodarilo.

- Reklama -

Preto spravila spoločnosť z Cupertina jeden nevídaný krok a namiesto veľkého update, ktorý by mal opravovať chyby vydala IOS 9 s podporou aj pre tieto zariadenia. iOS 9 by mal byť omnoho rýchlejší, spoľahlivejší a najmä stabilnejší, ako je tomu pri iOS 8. Uvidíme teda, čo sa nakoniec Applu podarí, avšak už z beta verzií to vyzerá celkom dobre!

iPhone 4S - svetapple.sk
iPhone 4S – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.