Keď si kúpite nový iPhone, môže sa stať, že toto zariadenie je už vyrobené niekoľko mesiacov a hneď po aktivácii potrebuje aktualizovať na najnovšiu verziu operačného systému. V roku 2023 pri iPhone 15 to bolo dokonca nutné urobiť ešte pred aktiváciou, ináč hrozilo, že si do nového zariadenia neprenesiete dáta z toho starého.

Tento postup je úplne logický, nakoľko operačné systémy sa v dnešnej dobe vyvíjajú v reálnom čase a výrobcovia z nich pravidelne odstraňujú rôzne chyby či nedokonalosti, ktoré môžu negatívnym spôsobom ovplyvňovať funkčnosť zariadení alebo dokonca ohrozovať bezpečnosť používateľov. V spoločnosti Apple sa však zamysleli nad tým, ako to urobiť pre zákazníka čo možno najpohodlnejšie a podľa portálu Gizmochina už na túto otázku objavili odpoveď.

Technologický gigant z Cupertina chce totiž zaviesť novú technológiu na predbežnú aktualizáciu iPhonov v obchode ešte predtým, ako si ich prevezme zákazník do svojich rúk.

iPhone aktualizuje špeciálna podložka. Balenie zostane zapečatené 

Jej súčasťou je špeciálna bezdrôtová podložka, ktorá zabezpečí, že celý proces bude možné vykonať bez toho, aby museli zamestnanci Apple Store alebo inej certifikovanej prevádzky vyťahovať zariadenie z krabice. Tá zostane úplne neporušená.

Ako však naznačuje správa, veľkou otázkou v tejto chvíli zostáva, či spoločnosť Apple ponúkne túto technológiu aj mobilným operátorom, ktorí predávajú kvantá nových iPhonov. Mohla by tak vzniknúť medzera v akejsi univerzálne efektívnej spotrebiteľskej skúsenosti.

Za zmienku tiež stojí, že podobný systém aktualizácií v súčasnosti neponúka žiaden iný výrobca smartfónov s operačným systémom Android.

Každopádne, ako býva zvykom, ostatné firmy sa taktiež môžu inšpirovať a z aktualizácie zariadenia ešte pred predajom sa tak ľahko stane akýsi globálny štandard. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si pozadia na tému októbrového Apple Eventu a nalaďte sa s nami na udalosť Unleashed.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -