Len predvčerom Apple sprístupnil novú verziu iOS 9.1 po piatich beta verziách, ktoré boli dostupné vývojárom, ale aj verejnosti. iOS 9.1 nepriniesol veľmi veľa noviniek, za to sa zameral na výkon a optimalizáciu. Čo však bude v ďalšej aktualizácii?

Beta verzie, ktoré boli určené pre verejnosť som mal vo svojom iPhone a na každú novú betu som čakal s veľkým očakávaním na zlepšenie výkonu, ktorý bol často slabý. Výsledný iOS 9.1 bol príjemná zmena, v ktorej je cítiť výrazné zlepšenie výkonu.

- Reklama -

Medzičasom vyšla prvá beta verzia iOS 9.2, kde je cítiť zlepšenie nielen výkonu, ale aj celkového používania iPhonu 5. Procesor Apple A6 je posledný procesor od Apple, bez 64 bitovej podpory. Preto sa môže zdať, že iOS bude sekať alebo zamŕzať. Nestalo sa tak a dokonca pri sledovaní aktivity pamäte RAM iPhone 5 dosahuje veľmi slušné hodnoty, v porovnaní s inými beta či finálnymi verziami.

Vo finálnej verzii iOS 9.2 sa Apple pravdepodobne zameria aj na iPad Pro, ktorý bude dostupný čoskoro. Verzia pre iPad Pro bude určite prinášať podporu Apple Pencil, zlepšenie zvuku, keďže iPad Pro má viacero reproduktorov. Nároky na batériu budú taktiež zvýšené, keďže samotná Apple Pencil sa nabíja zasunutím do Lightning konektora v iPade Pro. Určite bude zaujímavé softvérové riešenie pripojenia novej externej klávesnice. Toto všetko sú len dohady o tom, čo by iOS 9.2 mohol obsahovať. Budeme čakať na ďalšie beta verzie a na výslednú, ktorá bude určite stáť za to.

iPhone 6S Plus - svetapple.sk
iPhone 6S Plus – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -