Asi ti neuniklo, že Apple malo približne dva či tri týždne dozadu na krku pomerne nepríjemný problém, ktorý dá sa povedať zabíjal iPhony. Na to, aby si svojho miláčika dokonalo usmrtil stačilo nastaviť dátum 1.1.1970. Následne sa telefón reštartoval a počas reštartovania sa jeho systém (len tie so 64 bitovým procesorom) načítaval stále dokola. Apple minulý týždeň opravilo chybu updatom iOS 9.2.1, no a teraz prichádza oprava aj pre iOS 9.3 testerov, ktorí sa s chybou očividne mohli tiež stretnúť!

iOS 9.3 beta 4 opravuje chybu s dátumom 1.1.1970!

Apple v tomto prípade zareagoval pomerne promptne, keďže po masívnej medializácii okamžite vydal novú verziu softwaru iOS 9.2.1 (ktorá sa týkala len dotknutých iPhonov), vďaka ktorej tento veľmi nepríjmny problém z telefónov zmizol. Očividne si ale chalani neuvedomili, že nie len iPhony s 9.2.1 majú tento problém ale nájdeme ho napríklad aj na bete IOS 9.3. Presne preto prichádza s iOS 9.3 beta 4 aj oprava tejto chyby.

Zaujímavý je ale tiež spôsob, akým Apple tento nepríjemný problém vyriešilo. Neopravilo totiž samotný problém, ale zakázalo používateľom, aby sa k problému vôbec dostali. Inými slovami prenastavili nastavovanie času v iOS, vďaka čomu už nie je možné nastaviť 1.1.1970 ale len 31. decembra 2000 ( na 7:00 ET), čo je vlastne zároveň 1. január 2001 (12:00 GHT). Majiteľ či potencionálny škodoradostný kamarát už teda nemôže 1.1.1970 nastaviť, čím všetko hasne.

iPhone 6S - svetapple.sk

Najhoršie na tomto probléme bolo to, že nepomohol ani reštart a ani DFU. Apple ale tento problém pre postihnuté zariadenia vyriešil tak, že akonáhle dá používateľ systém to DFU módu a vymení iOS 9.3 beta 3 za iOS 9.3 beta 4, okamžite nabehne.

Problém je teda týmto jasne vyriešený úplne pre všetkých a my dúfame, že Apple sa už podobným “kauzičkám” v budúcnosti vyhne. Podobné problémy totižto nie len, že poriadne potrápia používateľov, oni rovno hádžu zlé meno na jablkovú spoločnosť, čo určite v perfekcionistickej spoločnosti akou je aj Apple nechce vôbec nikto.

Práve tieto problémy spôsobujú nekonečný “internetový hate” a tak padá veľká snaha, ktorú Apple pri vývoji svojich zariadení vynakladá. Na druhej strane, tiež by mali myslieť na všetko, keby sa podobné problémy nevyskytovali, neboli by ani kauzy!

iPhone 6S - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here