Pravdepodobne o tom nevieš, no ak máš vo svojom iPhone nainštalovanú beta verziu iOS 9.3 máš k dispozícii novinku, ktorá ti umožní pridať hudbu do tvojej iCloud hudobnej knižnice bez použitia iTunes v počítačoch Mac či PC.

Je v tom háčik

Prvé tri beta verzie iOS 9.3 nepriniesli výrazné zmeny dizajnu systému, ale zmeny, na ktoré nenarazíš každý deň. Ak máš nainštalovanú betu v nastaveniach súkromia, pribudli povolenia súkromia pre novú kategóriu Knižnica médii.

Podľa vysvetlenia developera Bena Dinsona, novinka v iOS 9.3 dáva vývojárom možnosť pridať hudbu do iCloud hudobnej knižnice používateľa s jeho povolením. Pretože táto funkcia pre fungovanie vyžaduje nové API, ktoré je dostupné len v iOS 9.3, v súčasnosti nie sú žiadne aplikácie, ktoré by pridanie hudby týmto spôsobom podporovali. To znamená, že aplikácie podobné SoundCloud po sprístupnení iOS 9.3 verejnosti a aktualizácii samotnej aplikácie budú schopné pridať tvoj obsah z aplikácie priamo do aplikácie Hudba.

iCloud hudobná knižnica je však dostupná len pre tých, ktorí sú predplatiteľmi hudobnej služby Apple Music alebo iTunes Match a umožňuje pridať obsah do cloudu, zahrňujúci aj hudbu, ktorá nie je dostupná v iTunes Store.

V súčastnosti musí mať používateľ prístup k desktopovej verzii iTunes a následne pridať hudbu. Po aktualizácii na iOS 9.3 tento krok odpadne a svoju knižnicu budeš môcť upravovať priamo z iPhonu alebo iPadu, bez použitia počítača.

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk

Zdroj: appleinsider.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here