Na YouTube sa objavilo video, ktoré zachytáva koncept operačného systému iOS 14. Ten očakávame až v polovici roku 2020 na WWDC. Každopádne sa tu ale vyskytol prvok, ktorý nám na iPhone chýba ako soľ a iPad ho už má niekoľko rokov. Pozrite si koncept iOS 14.

Pozrite si koncept iOS 14. Ukazuje prvok, po ktorom voláme už roky!

Každý koncept určite nezdieľame. Pokiaľ to ale stojí za to, tak prečo nie. Dnes sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje to ako by mohla vyzerať budúca generácia operačného systému iOS 14. Tento rok sme sa dočkali dosť prepracovanej “trinástky” avšak po stránke stability to po spustení nebolo nič moc. Budúca generácia sa bude musieť zamerať na to aby sa niečo podobné neopakovalo. Aby ňou ale Apple oslovilo používateľov, bude potrebovať aj inováciu. Hoci má už iOS 13 obrovské množstvo rôznych vylepšení stále tu nie sú niektoré, ktoré sme tu očakávali už dávno.

Spomeňme napríklad len Split-Screen. Technológia vám umožňuje robiť na jednom zariadení dve veci naraz. V iPade je dostupná už roky zatiaľ čo na iPhone nie. Iste, smartfón má menší displej ako tablet, to je pravda. Na strane druhej by sme ale nemuseli prerušovať napríklad video ale odpísať na správu absolútne bez problémov aj počas jeho sledovania. Tak isto by sa hodil, keď by sme si jednoducho potrebovali niečo opísať z internetu a podobné. Split Screen nám v iPhone chýba a určite nie sme jediní používatelia. Konkurencia túto funkciu používa už roky. V Apple sa k tomu ale zatiaľ akosi nemajú.

Sú tu ale samozrejme aj iné vylepšenia. Napríklad úplne nová možnosť usporiadať si rozloženie prvkov na displeji, nová “animácia” pre telefonovanie či celkovo vylepšený dizajn ikoniek systému. To či sa vám to páči alebo nie si už musíte povedať len vy sami. Za nás to vyzerá dobre a nehanbili by sme sa zariadenie s takýmto operačným systémom používať aj v praxi.

- Reklama -
Pozrite si koncept iOS 14. Ukazuje prvok, po ktorom voláme už roky!
Pozrite si koncept iOS 14. Ukazuje prvok, po ktorom voláme už roky!
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here