O tom, že vyšla 5. beta verzia pre vývojárov a 3. beta verzia pre verejnosť operačného systému iOS 9 sme ťa už stihli informovať. Išlo však len o veľmi rýchlo podané informácie a neoboznámili sme ťa s novinkami, ktoré nové beta verzie systému priniesli.

Práve preto je tu tento článok, v ktorom uvidíš všetky nové zmeny, ktoré Apple do iOS 9 beta prinieslo. Poďme teda na to!

Wifi telefonovanie

Aj keď je toto odvetvie pre náš trh pomerne dosť nepodstatné, pretože nijaký náš operátor nič podobné neponúka a pravdepodobne ešte ani dlhšiu dobu nebude, iOS 9 podporuje Wifi telefonovanie špeciálne pre amerického operátora AT&T.

CarPlay

Apple pri novej bete nezabudlo ani na rozhranie CarPlay, ktoré sa pomaly ale isto rozširuje ďalej do sveta. CarPlay v novej verzii systému dostáva niekoľko menších vylepšení, medzi ktoré patrí napríklad ikonka „Apple Muic“ a podobne.

Tapety

Tak, ako už býva zvykom, Apple s každou novou beta verziou systému prináša aj nové tapety, ktoré sú vždy nádherne a vystihujú danú verziu systému, poprípade jej dizajn. Inak to nie je ani v prípade IOS 9 a každý jeden používateľ, ktorý sa rozhodne updatovať na túto verziu systému sa má na čo tešiť!

Apple Music

Aj keď je len drobná, aj v Apple Music sa objavila jedna novinka, ktorá spríjemní hudobný zážitok. Pokiaľ totiž prechádzaš svoju hudobnú knižnicu, no nevieš čo si pustiť, určite oceníš funkciu „Shuffle All“ alebo ináč zmiešanie všetkej hudby.

Kalendár

Kalendár sa nedočkal prakticky nijakých vnútorných zmien. Pribudla len úplne nová uvítacia obrazovka, ktorá sa ti ukáže pri spustení aplikácie.

Klávesnica

Miernej úpravy sa dočkala aj klávesnica, avšak v tomto prípade ide len o veľmi malú vizuálnu zmenu, ktorú si asi nikto nevšimne (doteraz nevieme, čo je na klávesnici nové) 🙂

Wifi Asistent

iOS 9 beta 5 prináša aj úplnú novinku, ktorá sa nazýva Wifi Asistent. Táto funkcia bude sledovať pripojenie na danú Wifi sieť a pokiaľ bude príliš slabé poprípade chybné alebo nefunkčné iPhone automaticky prepne na mobilné dáta.

Prečítajte si tiež  Apple vydal iOS 9 beta 4, pozri si viac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.