iOS 9 začína prezrádzať informácie o nových iPadoch, ktoré sa týkajú povestného stylusu, ktorý by za éry Steva Jobsa zrejme nikdy neprešiel. Avšak, pokiaľ by mala spoločnosť Apple predstaviť nový iPad Pro s 12″ palcovým displejom, asi bude podobný stylus nevyhnutnosť. iOS 9 obsahuje novú funckiu Predictive Touch, ktorý tak trochu naznačuje prítomnosť stylusu v novom iPade!

Predictive Touch

Novou funkciou, ktorá je súčasťo nového mobilného operačného systému iOS 9, ktorý bol predstavený iba v pondelok je Predictive Touch, ktorá zároveň tak trochu naznačuje existenciu stylusu v novom iPade s 12″ displejom. Skúsime si to vysvetliť veľmi jendoducho a rýchlo. iOS 9 prináša novú funkciu, ktorá sa snaži skrátiť dobu odozvy na absolútne minimum.

- Reklama -

Okrem toho však dokáže predpovedať, kde asi používateľ klikne skôr, ako sa tak stane. Táto funkcia je veľmi dôležitá napríklad pri použití stylusu, keďže bude možné kresliť presnejšie a rýchlejšie s lepšou odozvou. Ak si už kreslil na tablete, určite vieš, že to nie je ako ceruzka, keďže čiara na displeji je vždy o čosi oneskorená. Predictive Touch by to teda mal zmeniť.

drawing-apps-ipad

Kedy

Zatiaľ nevieme odpovedať na otázku, kedy uvidíme nový 12″ iPad Pro na trhu ale ak sa ho nakoniec dočkáme s najväčšou pravdepdoobnosťou to bude niekedy v októbri tohto roka a taktiež je tu vysoká pravdepdoobnosť podpory špeciálneho stylusu, ktorý však nemá byť súčasťou balenia. Ako to ale celé bude nám oznámi až Apple v najbližších mesiacoch.

MacBook Air 12" a iPad Pro 12" - svetapple.sk
MacBook Air 12″ a iPad Pro 12″ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.