iOS 9 začína prezrádzať informácie o nových iPadoch, ktoré sa týkajú povestného stylusu, ktorý by za éry Steva Jobsa zrejme nikdy neprešiel. Avšak, pokiaľ by mala spoločnosť Apple predstaviť nový iPad Pro s 12″ palcovým displejom, asi bude podobný stylus nevyhnutnosť. iOS 9 obsahuje novú funckiu Predictive Touch, ktorý tak trochu naznačuje prítomnosť stylusu v novom iPade!

Predictive Touch

Novou funkciou, ktorá je súčasťo nového mobilného operačného systému iOS 9, ktorý bol predstavený iba v pondelok je Predictive Touch, ktorá zároveň tak trochu naznačuje existenciu stylusu v novom iPade s 12″ displejom. Skúsime si to vysvetliť veľmi jendoducho a rýchlo. iOS 9 prináša novú funkciu, ktorá sa snaži skrátiť dobu odozvy na absolútne minimum.

Okrem toho však dokáže predpovedať, kde asi používateľ klikne skôr, ako sa tak stane. Táto funkcia je veľmi dôležitá napríklad pri použití stylusu, keďže bude možné kresliť presnejšie a rýchlejšie s lepšou odozvou. Ak si už kreslil na tablete, určite vieš, že to nie je ako ceruzka, keďže čiara na displeji je vždy o čosi oneskorená. Predictive Touch by to teda mal zmeniť.

drawing-apps-ipad

Kedy

Zatiaľ nevieme odpovedať na otázku, kedy uvidíme nový 12″ iPad Pro na trhu ale ak sa ho nakoniec dočkáme s najväčšou pravdepdoobnosťou to bude niekedy v októbri tohto roka a taktiež je tu vysoká pravdepdoobnosť podpory špeciálneho stylusu, ktorý však nemá byť súčasťou balenia. Ako to ale celé bude nám oznámi až Apple v najbližších mesiacoch.

MacBook Air 12" a iPad Pro 12" - svetapple.sk
MacBook Air 12″ a iPad Pro 12″ – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.