Apple minulý týždeň, okrem iného predstavil iPhone 6S/6S Plus a zároveň oznámil jednu zaujímavú funkciu – neustále zapnutú Siri. Tú si aktivuješ pomocou „Hey Siri.“ Táto funkcia funguje už dlhšie no zatiaľ len po pripojení na nabíjačku. V prípade, že má táto funkcia slúžiť aj v bežnom živote, musí Apple zabezpečiť, aby sa Siri zapínala len na tvoj hlas.

Veľa používateľov = veľa hlasov

Pretože iPhone dnes vlastní naozaj veľa ľudí, Apple musel prísť so spôsobom, ako zabezpečiť, že nedôjde k problémom – napríklad že by sa po vyslovení príkazu aktivovala Siri na ďalších 15 mobiloch v tvojom okolí. To by bol pochopiteľne problém, ktorý nikto nechce. Apple preto vyvinul zaujímavý spôsob, ako ti “privlastniť” Siri a ako zabezpečiť, že aj keď budeš hovoriť príkaz veľmi hlasno, funkcia sa aktivuje len na tvojom mobile a nie na cudzích zariadeniach.

- Reklama -

Siri sa naučí tvoj hlas

Jablková spoločnosť totižto naučila Siri rozpoznať tvoj hlas a to takým spôsobom, že v prípade aktivácie tejto služby (v iOS 9) sa zapne  5-krokový tutorial, v ktorom musíš niekoľkokrát povedať spomínanú hlášku „Hey Siri,“ neskôr aj nejaké skúšobné vety.

Ako to funguje ?

Toto rozpoznávanie funguje na princípe, že zariadenie porovná záznam z mikrofónu s hlasom ktorý je uložený v zariadení. V prípade, že nájde zhodu, automaticky aktivuje hlasovú asistentku Siri a mobil začne komunikovať so servermi Applu cez šifrované pripojenie. Rozpoznávanie hlasu bolo síce primárne orientované na užívateľov iPhonu 6s a 6s Plus kvôli tomu, že funkcia tu môže byť neustále zapnutá, ale nájdeš ju pochopiteľne aj na starších modeloch, ktoré umožňujú používať Siri bez stlačenia Home buttonu ale to len po pripojení k nabíjačke.

asdfasdfasdfasdfasdf

IMG_3856IMG_3859

IMG_3861

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]