Pokiaľ patríš medzi milovníkov bezpečnosti a jednoducho nemáš rád, keď ti niekto lezie do tvojho iPhonu, tak existuje rýchla a jednoduchá cesta ako tomu zabrániť. Stačí si nastaviť Touch ID alebo 4 miestny Passcode a máš pokoj. Avšak pokiaľ máš pocit, že 4 miestny Passcode je málo a môže ti ho niekto napríklad vidieť, Apple v iOS 9 ponúkne až 6 miestny Passcode, pri ktorom je omnoho väčšia šanca, že si ho nikto nezapamätá!

6 miestny Passcode

Apple sa v novom iOS 9 zdá sa zameral aj na bezpečnosť, a tak tu máme možnosť vidieť okrem vyššieho výkonu aj lepšiu optimalizáciu a bezpečnostné opatrenia. Týmto opatrením je napríklad 6 miestny Passcode, ktorý ti zabezpečí tvoj iPhone pred prípadným ukradnutím vskutku kvalitne. Pridanie dvoch políčok sa možno zdá ako nepodstatné, no zrazu tu už nebude len 10 000 kombinácií ale až 1 000 000 kombinácii a taktiež bude omnoho náročnejšie nenápadne odsledovať alebo si ho nedajbože zapamätať.

- Reklama -

Apple však oznamuje, že táto funkcia nie je nutná a je dobrovoľná. Znamená to teda, že pokiaľ budeš chcieť naďalej používať svoj 4 miestny Passcode, nie je žiaden problém, stačí ísť do nastavení. Apple teda vo veľkom dbá aj na bezpečnosť. Dôkazom je aj napríklad 2 fázové overovanie pri niektorých stránkach či službách ako je napríklad iCloud.

iOS 9 bezpečnosť - svetapple.sk
iOS 9 bezpečnosť – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.