Verzia operačného systému od Apple iOS 9 je nainštalovaný stále na viac a viac zariadeniach. Tempo nárastu je dokonca vyššie ako pri predošlej verzii iOS 8.

Podiel narástol

Apple na svojej stránke určenej pre developerov, teda vývojárov napr. aplikácii pre iOS, ktoré používame všetci každý deň uviedol, že iOS 9 je momentálne na 75% všetkých zariadeniach od Apple bežiacich na iOS. Súčasný stav je o 4% vyšší v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom. Spočiatku boli čísla iOS 9 nie veľmi potešujúce, pretože veľké množstvo užívateľov starších ale aj novších zariadení sa obávalo spomalenia a iných problémov so systémom.

- Reklama -

Čo sa týka starších verzií iOS, 8 je na 19% a 7 už len na 7% zariadení. Apple v správe neuviedol, konkrétne akú verziu iOS 9 majú používatelia vo svojich zariadeniach, no podľa analytickej spoločnosti Mixpanel má viac ako 59% používateľov iOS 9 nainštalovanú verziu iOS 9.2, ktorá je dostupná od minulého mesiaca.

Apple sa snažil a snaží urobiť iOS 9 menej náročný na veľkosť voľnej pamäte v iOS zariadení, aby vyhovel svojim zákazníkom s nižšími modelmi, napr. 16 GB.

iOS-9-adoption-rates-331x400

Zdroj: cultofmac.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -