Spoločnosť Samsung chystá funkciu, pomocou ktorej bude chcieť prilákať zákazníkov zariadení iných značiek. Technologický gigant aktuálne dorába rozhranie One UI 6.1.1, ktorého súčasťou má byť úplne nová video AI. Zákazníci sa s touto novinkou môžu stretnúť už 10. júla 2024, kedy Samsung predstaví nové skladačky zo série Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6.

Pokiaľ vás teraz zaujíma, čo vlastne video AI od Samsungu prinesie, tak je to vcelku jednoduché. Ako informuje známy leaker Ice Universe na sociálnej sieti X, aktualizácia One UI 6.1.1 dostane hneď niekoľko dôležitých noviniek. V kuloároch sa šepká napríklad o tom, že zariadenia budú schopné upravovať videá za pomoci umelej inteligencie, vďaka čomu ich používatelia už nebudú musieť strihať.

Dokonca sa skloňuje podobnosť generovania videí s modelom Sora od OpenAI, ktorej stačí fotografia na to, aby si domyslela celý niekoľko sekundový záber. Keďže ide ale o dosť náročnú technológiu, nemyslíme si, že ju tak skoro uvidíme v smartfóne.

Umelá inteligencia pri natáčaní videa 

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: Samsung

Úniky sa tiež zhodujú, že umelá inteligencia v One UI 6.1.1 by mohla byť prítomná aj pri natáčaní videa, nie len pri jeho úprave. V praxi by to znamenalo, že by dokázala v reálnom čase upravovať zábery tak, aby pôsobili ešte profesionálnejšie.

iPhone a ani žiadna iná značka takúto technológiu zatiaľ nevyužívajú. Je síce pravda, že každý moderný smartfón sa určite spolieha na softvér, ktorý pracuje s videom v reálnom čase počas natáčania, no nejde o plnohodnotnú umelú inteligenciu, ktorá ho dokáže dotvárať, lepšie stabilizovať a podobne.

Novinka od Samsungu by sa dala využiť aj na plynulejšie spomalené zábery. Nechajme sa teda prekvapiť, ako bude fungovať „video AI“ od Samsungu v praxi.

Apple ukáže novú umelú inteligenciu v rovnaký deň, ako Samsung 

Samsung Galaxy S24 Ultra vs iPhone 15 Pro Max
Zdroj: YouTube / XEETECHCARE (úprava redakcie)

Zaujímavé je tiež to, že Apple sa chystá odprezentovať svoje AI riešenie v operačnom systéme iOS 18, ktorý si pozrieme už 10. júna 2024 na vývojárskej konferencii WWDC 2024. Paradoxne má ísť o rovnaký deň, kedy Samsung predstaví Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6.

Zložitejšie prvky generatívnej umelej inteligencie by sme však mali vidieť až v priebehu septembra 2024, keď Apple predstaví modelový rad iPhone 16. Dokonca sa šepká o tom, že výrobca fyzicky zväčšil procesor A18 Pro, aby dokázali v tomto smere pracovať čo možno najrýchlejšie a najefektívnejšie. Máme sa teda na čo tešiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Predobjednávky na iPhone 13 začínajú na Slovensku už dnes. Kedy vám príde domov?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -