Denne nás na webe zaplavujú tucty fotografií, ktoré sú poväčšine venované skôr najočakávanejšej novinke tohto roka, iPhonu 6. Dnes sa však objavila fotografia, ktorá by mala poukazovať na nový iPad Air.

Zmeny

Aj napriek tomu, že sa to možno na prvý pohľad nemusí zdať, nový iPad Air ponúkne niekoľko dizajnových zmien. Síce nepôjde o nič výrazné, predsa len sa tu nájdu. Jednou z takých je už len minimálne to, že tablet má byť oproti svojmu predchodcovi o niečo tenší. Ďalšou zaujímavosťou je napríklad aj to, že na mieste ovládania hlasitosti sa po novom objavila akási dutinka, v ktorej sú zasadené tlačítka, čo by mohlo pravdepodobne prispieť k lepšej ovládateľnosti. Okrem toho sme si mohli všimnúť aj nové umiestnenie mikrofónu, ktorý sa zo stredu hornej časti dostal vedľa fotoaparátu, čo by malo pravdepodobne prispieť ku kvalitnejšiemu zvuku pri nahrávaní videa.

iPad-6-Air-2-Back
iPad Air druhej generácie ponúkne len mierne dizajnové zmeny – svetapple.sk

HW

Vzhľadom na to, že iPad Air bol predstavený len minulý rok, veľký dizajnový kolotoč sa diať určite nebude. To čím bude oproti svojmu predchodcovi vynikať by mal byť najmä hardware, v ktorom poskytne rozhodne viac možností. Jednou z prvých bude určite minuloročné sklamanie, Touch ID. To totiž malo figurovať už v prvej generácií, no Apple sa rozhodlo, že ešte jeden rok počká. Ďalšou samozrejmosťou je nový procesor Apple A8, ktorý uvidíme už 9. septembra pri predstavovaní nového iPhonu. Poslednou zatiaľ známou zmenou by mal byť fotoaparát. Ten by mal totiž poskytnúť až 8 Mpx a dokonca sa hovorí, že pôjde o rovnaký  senzor ako môžme vidieť v iPhone 5 či 5S.

iPad-6-Air-2-Front (1)
Nový iPad Air ponúkne nový hardware – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.