Minulý týždeň vo štvrtok nám Apple predstavilo dlho očakávané iPady. Ten väčší, iPad Air 2, dostal naozaj veľkú nádielku vylepšení, medzi ktoré patril určite upravený čip Apple A8X alebo 2 GB RAM. Už dávnejšie sme písali o tom, že dotyčný procesor má ako prvý z palety iOS tri jadrá, a že iPad Air 2 ponúka až 2 GB RAM. Dnes sa dozviete, ako sa to celé podpísalo na finálnom výkone zariadenia!   

O 62% výkonnejší ako iPad Air prvej generácie!

Nový iPad vykročil do sveta naozaj tou správnou nohou. Nielen, že okamžite dostal titul „najtenší tablet sveta“ ale Apple sa do jeho tenučkého šasi podarilo implantovať naozaj poriadny výkon. O ten sa postaral upravený procesor Apple A8X, ktorého klasickú verziu môžme vidieť v iPhone 6/6 Plus. Ten ponúka po novom až trojjadrový procesor a výkon 1,5 GHz. K tomu všetkému je v novom iPade aj navýšená operačná pamäť až o 1 GB, čo sa určite podpísalo na výsledných zisteniach. Tie nám totiž prezradili, že nový iPad Air 2 je oproti iPadu Air rýchlejší až o 62% a oproti novému iPhonu 6 až o 58%. Nový iPad je tak najvýkonnejším iPadom, aký tu kedy bol! 🙂

ipadka a ipadka

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.