Príchod nových iPadov sa síce opäť natiahol, no čakanie by už čoskoro malo skončiť. Hlavnými hviezdami programu najbližších mesiacov sa stanú iPady Pro s OLED displejmi, no modelový rad iPad Air v žiadnom prípade nebude zaostávať. Podľa známeho analytika Rossa Younga, ktorý sa špecializuje na výskum displejov, dostane nový iPad Air technológiu mini-LED.

Nadchádzajúci iPad Air, ktorý dorazí v máji bude disponovať Mini-LED obrazovkou, ktorú nájdeme v súčasnom iPade Pro s 12,9″ displejom už od roku 2021. Young však spomína iba 12,9″ verziu iPadu Air, ktorá sa priblíži prémiovým tabletom. Keďže Apple nemá na sklade 10,9″ Mini-LED panely, menšia verzia si aj naďalej zachová LCD displej.

iPad Air dostane kvalitnejšie a úspornejšie obrazovky

Napriek tomu, že sa novinky dočká iba väčšia verzia iPadu Air, máme sa na čo tešiť. Tento krok bude znamenať výrazné zlepšenie v rámci kvality obrazu. Vďaka vyššiemu jasu a hlbším čiernym tónom bude iPad Air ideálnym zariadením pre sledovanie HDR obsahu.

Značná bude aj úspora energie, keďže technológia Mini-LED je efektívnejšia v prerozdeľovaní energie ako klasické LCD. iPad Air 12,9″ tak môže poskytnúť vcelku solídnu výdrž batérie na jedno nabitie.

iPad Air 5. generácie s procesorom M1
Zdroj: YouTube / Tech Gear Talk / Brian Solid (úprava redakcie)

Apple okrem samotných tabletov chystá aj niekoľko prírastkov do kategórie príslušenstva. Prvou novinkou v oblasti dodatkového hardvéru bude vylepšená klávesnica Magic Keyboard pre iPad Pro, ktorá dostane hliníkový kryt, väčší trackpad a ďalšie dizajnové zlepšenia.

Očakávať môžeme aj novú generáciu ceruzky Apple Pencil, ktorá dostane nové gestá a magnetické hroty. V hre je dokonca aj podpora pre systém visionOS, vďaka ktorej bude zariadenie v budúcnosti kompatibilné s náhlavnou súpravou Apple Vision Pro.

Prečítajte si tiež  Veľký únik: Takto bude vyzerať nový iPad Air s obrovskou 12,9" obrazovkou

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -