Nové iPady nám už v podstate klopú na dvere a my sa už nevieme dočkať 16. októbra, kedy majú byť oficiálne predstavené! Dnes sa na internet dostalo niekoľko únikov, ktoré sú pre nás veľmi zaujímavé a prezrádzajú nám nové veci, týkajúce sa pripravovaných noviniek! Poďme teda na to.

Apple A8X

O nových, výkonnejších procesoroch Apple A8X sa už špekuluje relatívne dlho, no poväčšine len v spojitosti s najväčším 12,9″ iPadom Pro, ktorý pravdepodobne nebude predstavený tento rok. Dnes sa objavili fotografie, ktoré nám tvrdia, že nielen pri najväčšom 12,9″ iPade, ale aj pri nástupcovi súčasného iPadu Air, uvidíme tento výkonnejší procesor. V podstate by mala byť základná štruktúra zachovaná, len procesor by mal toho zvládnuť o niečo viac, ako pri jeho menšom bračekovi Apple A8. Pri novom iPade Air to je určite vítaná informácia vzhľadom na to, že má ponúknuť Retina HD displej!

logicboarda8x
Nové iPady Air majú ponúknuť procesory Apple A8X – svetapple.sk

2 GB RAM

No konečne! Áno, Apple síce dokáže svoj software a hardware optimalizovať tak dokonale, že aj zariadenie, ktoré je technicky veľmi zaostalé oproti  konkurencii, ju bez zaváhania poráža. Nový “gigabajtík” pamäte RAM teda nebude pravdepodobne rozpoznateľný pri prezeraní stránok, či otváraní aplikácií. Do iPadu by mal pribudnúť vraj na to, aby na ňom mohol bežať aj multitasking, pri ktorom budete môcť mať zapnuté dve aplikácie naraz na jednom displeji. V inom prípade by sme mohli viac pamäte RAM pocítiť napríklad pri kreslení, písaní či hraní hier.

ram
Pamäť RAM má byť posunutá na 2GB – svetapple.sk

Úložisko

No, pravdepodobne vás nepotešíme, keď vám teraz povieme, že základná kapacita iPadu Air 2. bude len 16 GB. Áno, ono to nie je žiadnym prekvapením, veď rovnakú kapacitu mali iPady aj doteraz, no predsa len je už rok 2014, kedy majú hry a aplikácie o niečo viacej mb, ako v dobe, kedy bolo 16 GB postačujúcich. Podľa nášho názoru by mala byť základná kapacita nového iPadu posunutá minimálne na 32 GB, no to sa pri tejto generácií pravdepodobne nestane. Čo sa však s vysokou pravdepodobnosťou stane, bude rovnaká zmena, ako v prípade iPhonu, kedy 32 GB verzia úplne vypadla z ponuky. Nič však nie je isté, a to či sa tak stane sa dozvieme až vo štvrtok!

logicboardmemory
Základná kapacita bude 16GB – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.