Už na budúci týždeň sa koná event spoločnosti Apple. Predstaví sa nám viacero produktov, medzi ktorými by nemal chýbať ani vylepšený iPad 10.2″. Od tohto zariadenia neočakávame veľa. Sme ale presvedčení, že Apple napraví jeho najväčšiu slabinu.

iPad 10.2″ musí mať vyšší výkon

Minuloročné predstavenie „super-lacného“ tabletu nás veľmi potešilo. iPad s 10.2″ displejom za 379€ je výhodná kúpa. Vždy však iba do miery, kým ste jeho cieľová skupina.

Tŕňom v oku je slabý procesor. Netvrdíme, že toto zariadenie nestíha. Apple A10 Fusion sa ale montoval ešte do iPhonu 7 (2016). Svoje najlepšie časy má dávno za sebou.

Ak ste niekedy skúšali náročnejšie hry na iPade 8. generácie alebo ste sa len pokúsili renderovať video, pravdepodobne ste pochopili, že na tieto účely nie je stavaný. Najlepšie sa cítil v prostredí internetu, sociálnych sietí, YouTubu či pri tvorbe školských projektov v aplikáciách Pages, Keynote prípadne Numbers.

Je nad svetlo jasné, že pokiaľ má tento tablet ostať v ponuke, Apple musí niečo zmeniť. No a keďže išlo o jeden z najpredávanejších iPadov široko ďaleko, firma mu venuje menšiu pozornosť.

Hlavným predmetom upgradu bude vyšší výkon. Netušíme aký procesor tu očakávať, no nepredpokladáme nič staršie ako A12 Bionic (iPhone XS).

Aj keď sa opäť jedná o starší hardvér, je to podstatne lepšie v porovnaní s aktuálnou generáciou (A10 Fusion). Operačná pamäť RAM zrejme ostane na úrovni 3GB.

Ďalšie inovácie

Radi by sme teraz „fantazírovali“ nad tým, čo by tento model mohol ešte ponúknuť. V redakcii sme ale presvedčení, že toho veľa nebude. Aby Apple udržalo rovnako nízku cenu ako dnes, iPad 10.2″ nezmení dizajn a ani technológie.

Možno, že sa dočkáme drobností typu aktualizovaný fotoaparát a podobne. Nepôjde ale o nič, čo by zásadným spôsobom ovplyvnilo využiteľnosť.

Základom ostáva dostupnosť (podobne ako pri iPhone SE 2. generácie). Do komentára nám napíšte, či očakávate niečo viac. Budeme radi za každý váš postreh.

Prečítajte si tiež  Stiahnite si špeciálne pozadie pre iPhone, iPad a Mac na počesť otvorenia nového Apple Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.