Svet tabletov má v podstate len jedného kráľa. Je ním iPad, ktorý vyhovuje masám a ľudia ho milujú. Každá jeho nová generácia je niečim výnimočná a ponúka nádherný dizajn spojený s vysokým výkonom. Rovnako tomu je aj v prípade nového 9,7″ iPadu, ktorý je už 6-tý v poradí! Ako dopadne v porovnávacom teste s Nexusom 9?

Ktorí je lepší?

Apple má obrovské množstvo konkurenčných spoločností, ktoré sa pokúšajú predávať svoje zariadenia v približnej cenovej či výkonnostnej kategórií. Síce ich je naozaj nespočetné množstvo, no ľudia aj tak radšej siahnu po Juhokórejskom Samsungu či Nexuse ako po neznámej Čínskej značke. iPad Air 2 nám naozaj všetkým vyrazil dych. Zariadenie je svojou hrúbkou najtenšie na svete a zároveň ponúka neskutočný výkon. Vynikajúci je taktiež obraz, ktorý je čistý a ostrý. Nový Nexus 9 ponúka veľmi podobné parametre ako nový iPad, no predsa len niekde stráca. (Pre nás je to najviac v operačnom systéme Android, no iOS v Nexuse nikdy nebude možné mať). Podľa nás je jednoznačne lepší iPad Air 2, pretože ponúka hliníkové telo, iOS, skvelý fotoaparát, len o zlomok vyššiu cenu za základnú verziu a naozaj neodolateľný dizajn.

Toto je však len náš subjektívny názor, s ktorým vôbec nemusíte súhlasiť. Práve preto chceme požiadať vás, milí čitatelia aby ste do komentára napísali svoj názor a zároveň vašu voľbu 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.