Spoločnosť Apple pred pár dňami zverejnila finančné výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2024. Vo svojej správe sa podelila aj o informácie, ktoré pojednávajú o počte aktívnych zariadení na celom svete. Podľa kalifornskej spoločnosti súčasne existujú viac, ako dve miliardy zariadení, ktoré sa aktívne používajú.

Do zoznamu aktívnych zariadení sa zapisujú všetky zariadenia Apple vrátane iPhonov, iPadov, Apple Watch a Macov, pričom najväčšie zastúpenie patrí práve jablkovým smartfónom. Apple v tejto kategórii uvádza číslo 2,2 miliardy, čo je historické maximum vo všetkých lokalitách.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Toto číslo je pre giganta z Cupertina nový rekord. Spoločnosť Apple naposledy poskytla údaje o aktívnej inštalačnej základni v januári 2023, keď mala 2 miliardy aktívnych zariadení na celom svete.

iPhone 15 v čiernej farbe
Zdroj: SvetApple

Spoločnosť Apple nezverejnila čísla pre jednotlivé zariadenia, no už dlhšiu dobu má viac ako miliardu aktívnych iPhonov na celom svete. Je teda jasné, že približne polovica z celkového počtu je zastúpená segmentom telefónov.

Prečítajte si tiež  Miliardové zlyhanie Apple? Firma možno nikdy nevyvinie tento komponent

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -