Nové produkty sa blížia a my vám už tradične prinášame exkluzívne vizualizácie jedného z nich. Vybrali sme iPad Air 4. generácie, ktorý prejde kompletnou dizajnovou zmenou. Pozrite sa na to, ako bude vyzerať!

O dizajn sa podelí s iPadom Pro (2018)

Načo by v Apple navrhovali nové tvary, keď môžu zúžitkovať tie súčasné? iPad Air 4. generácie bude podľa únikov veľmi podobný ako iPad Pro (2018). Nenájdete tu už žiadne zaoblené hrany či široké rámčeky displeja. Zobrazovacia jednotka príde v štýle edge-to-edge a dostane buď 10,8″ alebo 11″ uhlopriečku.

V záujme šetrenia tu inžinieri nepoužijú Face ID. Senzor otlačkov prstov sa bude nachádzať v tlačidle pre uzamykanie. Kompetentní ho premenujú z „Power Button“ na „Top Button“. V našich renderoch je zväčšené aby dokázalo prečítať prst. Podobne by to malo vyzerať aj v realite.

Pozorné oko si všimne štvorice reproduktorov. Dva z nich sa nachádzajú v spodnej časti a dva vo vrchnej časti hliníkového tela. Apple ich zapracuje rovnako ako na iPade Pro. Skvelý zvuk si užijete pri sledovaní filmov alebo hraní hier.

Jedným z hlavných dizajnových prvkov, ktorými by sme mali odlíšiť iPad Air 4. generácie a iPad Pro (2018) je absentujúca LED dióda. O kvalitu záberov sa postará štandardný fotoaparát s prijateľnou kvalitou záberov. Žiadne zázraky však neočakávajte (na to tu bude iPad Pro 2020 alebo iPhone 12)…

iPad Air 4. generácie - svetapple.sk

Apple nezabudlo ani na perfektnú kompatibilitu. Okrem možnosti pripojenia cez USB-C bude môcť budúci majiteľ nabíjať svoju Apple Pencil prostredníctvom magnetu, umiestneného na jednej z hrán. Pod nápisom iPad je Smart Connector pre pripojenie Magic Keyboard…

Extrémny výkon a veľmi príjemná cena

Technologický gigant môže použiť viacero procesorov (napríklad 12Z alebo A13 Bionic). Leakeri sa však zhodujú na prítomnosti najnovšieho Apple A14 Bionic vyrobeného 5nm procesom.

V takomto prípade by bol k dispozícii závratný výkon a prijateľná spotreba energie. Nakoľko sa bude jednať o koncepčne slabší tablet (než iPad Pro), s vysokou pravdepodobnosťou dostane „len“ 4GB RAM. Na bežnú prácu to ale bohate postačí…

Po stránke úložiska môže iPad Air 4. generácie štartovať so 128GB pamäťou. Cenová politika síce nie je známa, no šepká sa o rozpätí medzi 499-649$. Pravda sa teda skrýva niekde uprostred. Pokiaľ pôjde všetko podľa plánov, tablet by sme mohli vidieť už 8.9.2020. Do komentára nám napíšte, ako sa vám páči dizajn na našich renderoch.

Prečítajte si tiež  Nádherne zábery ukazujú, ako bude vyzerať iPhone 12/12 Pro!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.