Apple je stále najväčším výrobcom tabletov na svete, čo je azda najlepším dôkazom toho, že firme sa v tejto oblasti veľmi dobre darí. Môže za to aj iPad Air s procesorom M1, ktorý bol predstavený minulý rok. Okrem solídneho výkonu na úrovni počítačov ponúka aj kvalitný displej, elegantný dizajn či množstvo technických vychytávok. Pokiaľ máte záujem o nákup v zľave, po kliknutí na tento odkaz uvidíte najvýhodnejšie ponuky slovenských predajcov. Niektoré sú skutočne lákavé.

Aby sme to trochu priblížili, iPad Air 5. generácie sa štandardne predáva od 769 €, čo za takéto zariadenie určite nie je málo peňazí. Dobrou správou ale je, že po niekoľkých mesiacov predaja klesla jeho cena o desiatky eur nižšie na cca 680 € a aj autorizovaný predajca M:zone ho aktuálne predáva za 709 € o čom sa presvedčíte tu. Na zariadení teda ušetríte v rozmedzí od cca 90, respektíve 60 eur, čo sa z nášho pohľadu oplatí. Veď stále ide o relatívne nový produkt.

- Reklama -

K dispozícii vám dá nielen extrémne vysoký výpočtový výkon, ktorý môžete zúžitkovať pri ohromnom množstve aplikácií, ale aj 10,9″ Retina displej s nádhernými farbami a vysokým rozlíšením, ktorý si užijete či už pri prezeraní webu, hrách alebo grafických prácach.

iPad Air 5. generácie
Zdroj: Unsplash / Sanjeev Mohindra / Sanjeev Mohindra (úprava redakcie)

iPad Air 5. generácie je samozrejme vybavený aj kvalitnou prednou či zadnou kamerou, pričom tá má v oboch prípadoch rozlíšenie 12 Mpx a dokáže zaznamenávať video pri 4K, respektíve FullHD (predná kamera). Rovnako tak na tento tablet napojíte kryt s klávesnicou či Apple Pencil 2. generácie, ktorá sa dokáže bezdrôtovo nabíjať na jeho boku.

Alternatíva, na ktorej ušetríte stovky eur 

iPad 9. generácie a Apple Pencil
Zdroj: MyNextTablet

A ak by sa vám zdal iPad Air 5. generácie príliš drahý a ste presvedčení, že by vám vyhovoval aj jednoduchší tablet od Apple, zaujímavou alternatívou môže byť iPad 9. generácie, ktorý kúpite na Slovensku v rámci najvýhodnejších ponúk už za 318 €.

Má síce zastaralý dizajn, procesor A13 Bionic či menej kvalitný displej no na prezeranie webu, tvorbu dokumentov a prácu s bežnými aplikáciami dokonalo stačí. Rozhodnutie je ale ako vždy na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -