Ak chcete výkonný tablet, máme pre vás jeden parádny tip. Špičkovo vybavený iPad Air s procesorom M1 si teraz môžete kúpiť za veľmi výhodnú cenu. Operačný systém iPadOS poháňaný počítačovým ARM procesorom vám ponúkne neuveriteľné možnosti.

Hlavnou výhodou tohto procesora je prítomnosť 8-jadrového CPU aj 8-jadrového GPU, ktoré sú spoločne doplnené o 8 GB RAM. Vďaka tomu môžete na iPade Air M1 upravovať grafické dokumenty, strihať videá, hrať náročné hry alebo dokonca pracovať v rôznych 3D aplikáciách bez toho, aby s tým mal tento tablet väčší problém. Oceníte pri tom aj 10,9″ Liquid Retina displej s rozlíšením až 2360 x 1640 pixelov a veľa iných benefitov.

No a koľko tento tablet stojí? iPad Air M1 sa v čase uvedenia na trh predával za 769 €, avšak dnes je situácia iná. Špičkový tablet od Apple kúpite po kliknutí na tento odkaz len za 618,9 €. Tešiť sa pri tom môžete aj na 12 Mpx zadný fotoaparát, kvalitné reproduktory, USB-C konektor, Touch ID či dlhú výdrž batérie na úrovni až 10 hodín.

A čo iPad Air M2. Neoplatí sa viac? 

iPad Air M2
Zdroj: Apple

Ako iste viete, Apple čerstvo predstavil aj novší iPad Air M2, ktorý má o niečo výkonnejší procesor a obsahuje niekoľko zopár zmien. Aj preto sa naskytá otázka, či sa tento model neoplatí viac, ako verzia s procesorom M1.

V reči čísel má iPad Air M2 o 15 % výkonnejšie CPU, až o 25 % výkonnejšie GPU a o 40 % výkonnejší Neural Engine. To sú síce slušné čísla, no pre menej náročného spotrebiteľa nie až tak podstatné. Veď aj M1-tka je v porovnaní s konkurenciou extrémne výkonná a väčšine ľuďom bude bohate stačiť.

Z nášho pohľadu je ale na novom iPad Air M2 zaujímavá cena. Zariadenie štartuje na úrovni len 699 € a po kliknutí na tento odkaz ho kúpite dokonca za 686 €. Medzi starým a novým iPadom tak vzniká cenový rozdiel len necelých 70 € a v prípade verzie s čipom M2 už budete mať v základe 128 GB interné úložisko namiesto 64 GB pamäte, ktorá je k dispozícii pre iPad Air M1.

Apple M2
Zdroj: Apple

Odpoveď na vyššie položenú otázku znie teda jasne. Určite sa viac oplatí nový iPad Air s čipom M2, ako starší model s čipom M1. Ak ste ale menej nároční a chcete ušetriť, zlú voľbu neurobíte ani pri lacnejšej alternatíve. Rozhodnutie nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  Google, Meta a ďalšie veľké firmy sa v EÚ spikli proti Apple

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -