Hľadáte špičkový tablet na učenie, prácu alebo zábavu vo voľnom čase? Ak hľadáte niečo z ponuky spoločnosti Apple, dnes máme pre vás doslova ideálne zariadenie. iPad Air 5. generácie ponúka procesor z počítačov Mac, ktorý poznáme pod označením M1. Rovnako má k dispozícii krásny 10,9″ displej zasadený v modernom dizajne a po zľave ho kúpite za super cenu. V pomere cena / výkon / protihodnota je to snáď to najlepšie, čo si dnes môžete zaobstarať.

Aby sme si povedali niečo o technických údajoch, iPad Air 5 má kvalitný Retina displej s vysokým QHD rozlíšením (2360 x 1640 px) a nádherným zobrazením. Rovnako podporuje Apple Pencil 2. generácie, vďaka čomu môžete lepšie pracovať napríklad v grafických aplikáciách. Ako sme už spomenuli vyššie, v srdci tohto zariadenia bije ARM procesor M1, ktorý sa nezapotí ani pri náročnejšom renderingu videa, takže si ho budú pochvaľovať aj profesionáli. Má 8-jadrové CPU a tiež 8-jadrové GPU, ktoré sú prepojené s 8 GB RAM a 16-jadrovým Neural Enginom.

Čo sa týka ceny tohto tabletu, spoločnosť Apple veľmi dobre vie čo predáva a preto ho nedáva lacno. To nás však príliš neprekvapuje. Zariadenie sa štandardne ponúka v základnej verzii od 769 €, avšak autorizovaní predajcovia ho majú vo zvýhodnení už od 699 €. Po kliknutí na tento odkaz ale zobrazíte ponuky, kde iPad Air 5 začína na 649 €. Ušetriť teda môžete viac ako 100 €.

Zdroj: YouTube / Dave2D / Marques Brownlee (úprava redakcie)

V zadnej časti tabletu na vás bude čakať kvalitný 12 Mpx fotoaparát s clonou f/1.8 a schopnosťou nahrávania videa do 4K. Vpredu je potom taktiež 12 Mpx fotoaparát s clonou f/2.4, ktorý je ako stvorený na videohovory či už v rámci práce, školy alebo rodiny.

iPad Air 5. generácie má tiež obrovskú 7 600 mAh batériu, ktorá sa môže nabíjať zrýchlene vďaka podpore 20 W adaptéra a USB-C pripojenia. Pri bežnom používaní vám tento tablet vydrží niekoľko dní na jedno nabitie. Rovnako tak k nemu môžete pomerne jednoducho pripojiť klávesnicu s TrackPadom, vďaka čomu ho premeníte na hybridný MacBook.

Obyčajný iPad 10. generácie môže byť alternatívou 

iPad 10
Zdroj: YouTube / PengabdiApple (úprava redakcie)

Ak sa vám zdá 650 € za iPad Air 5. generácie príliš veľa, úplne tomu rozumieme. Našťastie ale existuje ešte jedna alternatíva a tou je základný iPad 10. generácie, ktorý je takisto v zľave. Toto zariadenie vyzerá rovnako, ako práve iPad Air, no technicky je okresané. Na druhej strane, ušetríte na ňom cca 150 – 200 €.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro prinesie novinku, vďaka ktorej sa výrazne predĺži výdž batérie

Tento tablet totiž spoločnosť Apple predáva za 579 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať za 460 €, čo sa z nášho pohľadu určite oplatí. Áno, nemá čip M1 ale A14 Bionic (z iPhonu 14) a rovnako nepodporuje modernejšiu Apple Pencil 2, ale len jej prvú generáciu.

Na druhej strane sa však v rámci bežného použitia na sledovanie videí, prezeranie webov, písanie dokumentov alebo hranie hier od drahšieho modelu zas tak veľmi nelíši. Ak teda nepatríte medzi náročných používateľov, určite je to rozumná voľba, ktorá stojí za pozornosť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -