iPad bude vďaka Photoshopu profesionálny nástroj

0
iPad a Photoshop - svetapple.sk

iPad je pre mnohých používaný už dnes ako profesionálny nástroj avšak do dokonalosti mu chýbajú určite podstatné detaily. Má stále nainštalovaný iOS a je tým aj patrične obmedzovaný, ako sa ale ukazuje, onedlho by sa práve do AppStore mohla dostať plnohodnotná verzia Photoshopu a tá by vraj všetko mohla zmeniť. iPad už nebude len veľká hračka pre deti.

Výpoveď profesionála

Lizzie Nicholsová je profesionálna 3D umelkyňa, ktorá vytvára postavy či rekvizity do rôznych filmov a televíznych programov. Medzi tieto filmy patrí napríklad The Emoji, Smurfs: The Lost Village, Futurama či Hotel Transylvania 3: Summer Vacation. Vyjadrenia profesionála sú najdôležitejšie a v tomto prípade to vyzerá veľmi pozitívne pre Apple a Adobe. Podľa Lizzie totižto plnohodnotná verzia programu Adobe Photoshop môže zmeniť celý pohľad a využiteľnosť zariadenia. iPad už bude plnohodnotný grafický profesionálny nástroj, na ktorom budú ľudia pracovať možno aj častejšie ako na Macu.

Plnohodnotný Photoshop pre iPad by sa mal objaviť niekedy na budúci rok. Adobe už na ňom niekoľko mesiacov pilne pracuje (informoval Bloomberg). Samotná firma informáciu potvrdila a prezradila nám, že už v októbri chce spustiť beta testovanie aplikácie, ktorú na budúci rok vydá v plnej paráde. Nateraz je už len potrebné dúfať, že Photoshop pre iPad bude vypracovaný naozaj kvalitne a bude „friendly“ voči našim prstom. Predsa len sme s ním všetci robili celý život za pomoci kurzora s myškou či kresliacim perom. Na niektoré detaily nám naše prsty stačiť nebudú. Alebo budú? Uvidíme o pár mesiacov, keď bude na svete aspoň demo aplikácie.

Photoshop by mohol spustiť veľmi pozitívnu vlnu ďalších takýchto plnohodnotných programov. Z dielne Adobe by to mohol byť napríklad aj Illustrátor či InDesign. Iné firmy by mohli priniesť profesionálne programy na editáciu videa a podobne. Veď uvidíme, sme však na dobrej ceste.

iPad bude s plnohodnotným photoshop používaný možno viac, ako MacBook Pro a podobne... svetapple.sk

iPad bude s plnohodnotným photoshop používaný možno viac, ako MacBook Pro a podobne… svetapple.sk

zdroje: theverge, macrumors, 9to5mac, investorplace

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk