iPad je pre mnohých používaný už dnes ako profesionálny nástroj avšak do dokonalosti mu chýbajú určite podstatné detaily. Má stále nainštalovaný iOS a je tým aj patrične obmedzovaný, ako sa ale ukazuje, onedlho by sa práve do AppStore mohla dostať plnohodnotná verzia Photoshopu a tá by vraj všetko mohla zmeniť. iPad už nebude len veľká hračka pre deti.

Výpoveď profesionála

Lizzie Nicholsová je profesionálna 3D umelkyňa, ktorá vytvára postavy či rekvizity do rôznych filmov a televíznych programov. Medzi tieto filmy patrí napríklad The Emoji, Smurfs: The Lost Village, Futurama či Hotel Transylvania 3: Summer Vacation. Vyjadrenia profesionála sú najdôležitejšie a v tomto prípade to vyzerá veľmi pozitívne pre Apple a Adobe. Podľa Lizzie totižto plnohodnotná verzia programu Adobe Photoshop môže zmeniť celý pohľad a využiteľnosť zariadenia. iPad už bude plnohodnotný grafický profesionálny nástroj, na ktorom budú ľudia pracovať možno aj častejšie ako na Macu.

- Reklama -

Plnohodnotný Photoshop pre iPad by sa mal objaviť niekedy na budúci rok. Adobe už na ňom niekoľko mesiacov pilne pracuje (informoval Bloomberg). Samotná firma informáciu potvrdila a prezradila nám, že už v októbri chce spustiť beta testovanie aplikácie, ktorú na budúci rok vydá v plnej paráde. Nateraz je už len potrebné dúfať, že Photoshop pre iPad bude vypracovaný naozaj kvalitne a bude “friendly” voči našim prstom. Predsa len sme s ním všetci robili celý život za pomoci kurzora s myškou či kresliacim perom. Na niektoré detaily nám naše prsty stačiť nebudú. Alebo budú? Uvidíme o pár mesiacov, keď bude na svete aspoň demo aplikácie.

Photoshop by mohol spustiť veľmi pozitívnu vlnu ďalších takýchto plnohodnotných programov. Z dielne Adobe by to mohol byť napríklad aj Illustrátor či InDesign. Iné firmy by mohli priniesť profesionálne programy na editáciu videa a podobne. Veď uvidíme, sme však na dobrej ceste.

iPad bude s plnohodnotným photoshop používaný možno viac, ako MacBook Pro a podobne... svetapple.sk
iPad bude s plnohodnotným photoshop používaný možno viac, ako MacBook Pro a podobne… svetapple.sk

zdroje: theverge, macrumors, 9to5mac, investorplace

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here