To, že spoločnosť Apple už dlhší čas pracuje na skladacích zariadeniach nie je žiadnou novinkou. Nové informácie však naznačujú, že príchodu tejto technológie by sme sa mohli dočkať už o dva roky. Vôbec to nie je nereálne.

Ako informoval portál The Elec, ktorý sa odvoláva na zdroje z dodávateľského reťazca, spoločnosť Apple chce uviesť zariadenie so skladacím displejom najskôr v roku 2026. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o tablet, ktorý dostane 7″ alebo 8″ obrazovku. Ak sa doterajšie predpoklady potvrdia, môže sa stať, že táto „skladačka“ nahradí v ponuke iPad mini.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Skladaciu obrazovku by mohol ako prvý dostať iPad mini

Spoločnosť Apple v súčasnosti tiež pracuje na iPade mini s OLED obrazovkou, takže v tomto segmente stále panuje nejasnosť, aké budú vlastnosti a špecifikácie skladacieho zariadenia. V jablkovej komunite sa totiž neustále diskutuje o tom, či gigant z Cupertina predstaví skladací iPhone alebo skladací variant iPadu.

Skladací iPad
Zdroj: YouTube / repreid (snímka obrazovky)

Spoločnosti Samsung Display a LG Display údajne už od minulého roka dodávajú spoločnosti Apple vzorky 7″ a 8″ skladacích panelov. Práve kvôli tomu je skladací tablet tým reálnejším scenárom.

Z pohľadu predajnej taktiky dáva väčší zmysel odskúšať obrazovku na väčšom zariadení, ktoré cieli na menšiu skupinu spotrebiteľov. iPad mini spĺňa všetky tieto kritériá, čo z neho robí dokonalého adepta pre premiéru technológie.

Spoločnosti Apple, Samsung Display a LG Display majú údajne rozdielne názory na ultratenký sklenený materiál, ktorý pokrýva skladací panel. Problémom má byť aj koncept pántu, ktorý je kľúčovým mechanizmom výrobku. Spoločnosti Apple totiž nestačí súčasná technológia, pretože sa jej zdá neodolná a preto chce popracovať na inom riešení. Uvidíme, ako to dopadne v praxi.

Prečítajte si tiež  Budúci iPad Pro dostane zaujímavú novinku. Prepožičia mu ju základný iPad 10. generácie

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -