Posledná doba tabletom príliš nepraje. Pokles predajov zacítili aj tie najväčšie spoločnosti sveta a výnimkou samozrejme nie je ani Apple, ktoré predalo počas tohto štvrťroka až o 19,7% iPadov menej ako minulý rok. Takýto pokles je už skutočne veľmi výrazný, a hoci určite nikomu v Apple nehrá do karát, stále je spoločnosť Apple na vrchole v segmente tabletov!

Analýza

Spoločnosť Apple je v súčasnosti najväčšou technologickou firmou na svete a jej neuveriteľne vysoké predaje len potvrdzujú to, že ľudia nechcú len produkt, ktorý pekne vyzerá, poprípade pekne funguje no nevyzerá, ale chcú produkt, ktorý budú milovať. Jeho dizajn musí byť pekný a čistý, výkon dostačujúci a súhra HW&SW dokonalá. A presne takýto iPad je. Apple sa ale s jeho predajmi príliš nedarí. Určite to však nie je tým, že by bol súčasný iPad nanič.

- Reklama -

Hlavný problém je v tom, že trh s tabletmi tak trošku stagnuje a ľuďom začínajú stačiť aj lacnejšie tablety, na ktorých si pozrú film, poprípade prezrú svoje obľúbené stránky (napríklad www.svetapple.sk 🙂 ). iPad je pomerne drahý a konkurencia ako Huawei to so svojím nárastom tak trošku podporuje. Oproti minulému roku predala totiž až o 147% zariadení viac čo je obrovské číslo. Apple zaznamenáva pokles až 19,7%. Minulý rok predal 12,3 milióna iPadov, zatiaľ čo tento rok to bolo len 9,9 milióna. Po Asuse ide teda o druhý najväčší pokles. Rovnako zle sa však vedie aj napríklad Lenovu či Samsungu.

Uvidíme kam to bude smerovať v budúcnosti a či budú predaje tabletov neustále klesať, alebo sa to časom zlepší. My samozrejme Apple držíme palce, aby sa podarila druhá spomínaná varianta. Veď nie nadarmo predstavili iPad Pro, ktorý by mohol priniesť trochu nového svetla do tohto odvetvia. Pravda je ale taká, že tablet za 1000$ si skutočne nebude môcť dovoliť ktokoľvek!

zdroj: Patently Apple

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.