iPad je v podstatne len tablet a MacBook potom počítač na širšie použite. Človek teda môže mať oba tieto produkty, no oba bude využívať na niečo iné. Pri iPade to bude asi primárne prehliadanie internetu, prípadne kreslenie s ceruzkou Apple Pencil, no a v prípade MacBooku Pro zase práca, možno s profesionálnejšími a náročnejšími programami. To logicky znamená, že by mal byť MacBook výkonnejší, ale je tomu tak?

Je iPad Pro výkonnejší ako nový 12″ MacBook?

Pokiaľ si pravý Apple fanúšik, asi máš doma minimálne jeden MacBook či iPad. Tieto produkty jednoducho patria k sebe a ak si ich niekedy používal, určite vieš, že každý si dokáže nájsť svoje praktické využitie. V prípade iPadu je to síce možno už trošku menšie využitie, predsalen ho celkom nahrádza iPhone 6S Plus s 5,5″ displejom, no MacBook je stále počítač!

- Reklama -

Apple sa rozhodlo len pred pár dňami aktualizovať svoj MacBook s 12″ displejom. Počítač, ktorý si minulý rok počas predstavenia zlízol nepríjemnú vlnu kritiky, kvôli vysokej cene a nízkemu výkonu si prilepšil v oboch verziách, v slabšej a tiež v silnejšej približne o 20% výkonu. Je teda o čosi rýchlejší a pravdepodobne sa to podpíše nad pohodlnejším a bezproblémovým používaním.

Apple - svetapple.sk

Tak či onak, nech sa Apple snažilo akokoľvek, maličký MacBook nedokázal konkurovať čo sa rýchlostných testov týka o palec väčšiemu iPadu. Ešte pred tým, než ti prezradíme skutočné výsledky z testov výkonu by sme ťa ale chceli upozorniť, že toto porovnanie je tak trošku nefér. Totižto, obe zariadenia sú iného zamerania a oba si kupuje iná klientela. To, že je teda iPad rýchlejší nie je až tak dôležité.

No a poďme na tie čísla. Začneme výkonnejším iPadom Pro. Tento minuloročný „zázrak“ získal v single-core teste 3 231 bodov no a potom v multi-core teste 5 481 bodov. MacBook, ktorý má 12″ Retina displej a 1,2GHz procesor si nepočínal zle, ale na výkon iPadu to nestačilo. Získal totižto v single-core teste 2 546 bofov a v multi-core teste 5 033 bodov. Ani to ale nie sú zlé čísla, čo povieš?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.