Spoločnosť Apple predstavila iPhone v roku 2007 a iPad o tri roky neskôr teda v roku 2010. Dnes je Apple jedna z najväčších spoločností na svete a dôvodom toho sú práve tieto dva produkty, ktoré ju vystrelili na vrchol ešte rýchlejšie, ako iPod či iMac. iPhone a iPad sú jednoducho top predávané produkty s obrovskou maržou. Jeden z týchto produktov sa ale žiaľ už dlhodobo nepredáva tak dobre ako kedysi a bude to ešte horšie! 

iPad má pred sebou obrovský problém!

To, že iPady majú pred sebou obrovské problémy s predajmi sme ti už niekoľkokrát písali v rôznych článkoch. Žiaľ, vždy to bolo horšie a horšie a predpokladá sa, že tento trend ostane aj naďalej. Zhoršujúce sa predaje jednoducho neprestanú, tento rok by malo Apple podľa analytikov z DigiTimes predať za prvý štvrťrok 9,8 milióna iPadov. V inej reči to znamená, že musí znížiť výrobu týchto zariadení až o 20%!

Hoci by sme teraz mohli začať riešiť čísla a konkurenciu, lepšie je pozrieť sa, kde vlastne tento problém s iPadmi vzniká a prečo majú také problémy s predajom. Hlavný dôvod je pravdepodobne všetkým jasný. Je to fakt, že ich dnes už veľa ľudí nepotrebuje. Majú jednoducho iPhone a ten má dosť veľký displej. iPad je tak trochu zbytočnosťou.

Ďalší dôvod je taký, že mnohí majú staršie iPady, no aj keď majú častokrát aj 4-5 rokov, stále sú s nimi spokojní a na to, na čo ich používajú úplne stačia. Samozrejme, hovoríme napríklad o iPadoch 2 či iPadoch mini so zastaralým HW, ktorý ale očividne stačí.

iPad - svetapple.sk

Apple sa samozrejme snaží tento problém vyriešiť a to tak, že predstavuje nové zariadenia s novými technológiami, na ktoré sa už staré iPady nechytajú. Napríklad minuloročný model iPad Pro, je jedno zo zariadení, ktoré má priniesť iPad aj tam, kde by ho predtým nikto nepoužíval. Rovnakou inšpiráciou je Apple Pencil.

Tú by mal navyše už čoskoro podporovať aj iPad Air 3, ktorý príde na trh niekedy o mesiac. Môžeme sa teda tešiť na fantastický tablet, ktorý hádam presvedčí ľudí, aby kupovali iPady. Uvidíme, ako sa bude Applu dariť, no aj keď sa momentálne nedarí, je to beh na dlhé trate, preto držíme palce! 🙂

iPad - svetapple.sk

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here