Vyzerá to tak, že sme sa možno celkom dobre trafili. Len nedávno sme vám ukázali, ako by mohol vyzerať iPad Air 4. generácie na našich exkluzívnych 3D vizualizáciách. Dnes prichádza únik od renomovaného portálu MacOtakara, ktorý hovorí o príchode USB-C a dizajne iPadu Pro.

iPad Air dostane USB-C a dizajn iPadu Pro

Apple zrejme tento rok urobí veľké zmeny aj v oblasti tabletov. Zbaví sa zastaralého dizajnu s rámčekmi a nahradí ho modernejším vzhľadom z populárneho iPadu Pro. Presne tak by sa mal zmeniť iPad Air s 10,5″ alebo 11″ displejom. Dnešná správa však informácie dopĺňa o ďalší výrazný a dôležitý fakt. Toto zariadenie bude mať k dispozícii USB-C namiesto lightning konektora. To uľahčí manipuláciu s inými externými zariadeniami, čo veľmi kvitujeme.

podlaha
reklama

Samozrejmosťou bude potom aj výkonnejší procesor. Nakoľko mala predošlá generácia k dispozícii „iba“ Apple A12 Bionic (u iPhonu XS), nástupca by mohol dostať buď extrémne výkonný Apple A13 Bionic (z iPhonu 11) alebo dokonca Apple A14 Bionic, ktorý príde spolu s novým iPhonom 12. Čo sa týka operačnej pamäte RAM, tak aj tu by si mohol dostupnejší model polepšiť. Nárast síce nebude dramatický, no z 3GB by sa mohli stať 4GB, čo je určite dobrá správa.

Aj napriek tomu, že MacOtakara hovorí o podobnosti v oblasti dizajnu s novým iPadom Pro, s týmto tvrdením by sme boli trochu opatrnejší. Určite predpoveď nehovorila o zariadení z roku 2020.

Apple tu ponechá len jednu šošovku fotoaparátu a je možné, že sa k nej pridá po prvýkrát (v tomto modeli) aj blesk. Celkovo sa však svojim drahším bračekom inšpiruje v oblasti tvarov. Pri tvorbe našich vizualizácii sme sa snažili dbať presne na tento fakt s tým, že iPad Air dostal aj mierne zaoblenie v duchu jeho aktuálnej generácie z roku 2018. Pokiaľ by to všetko vyšlo, bol by to celkom „fajn produkt“ za dostupné peniaze, čo poviete?

iPad Air dostane USB-C a dizajn iPadu Pro.
iPad Air dostane USB-C a dizajn iPadu Pro.
Prečítajte si tiež  iPhone 14 zachránil tri životy. Núdzové SOS cez satelit lokalizovalo osoby v 152 metrovom kaňone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.