16. októbra očakával hádam každý jeden fanúšik Apple alebo iPadu tretiu plnohodnotnú generáciu zariadenia s označením mini. Žiaľ, nestalo sa tak a Apple nás celkom sklamalo. Ich nový iPad mini má len Touch ID a zlatú variantu, čo naozaj nie je nič inovátorské. K tomu všetkému sme sa navyše dozvedeli, že malý iPad bol zostrojený naozaj narýchlo. Tu je dôkaz!

iFixit rozobral iPad mini 3

Spoločnosť iFixit ide vždy po predstavení Jablkovej novinky do Apple Store a zakúpi si zariadenie. Od štvrtkovej Keynote už stihli rozobrať 27″ Retina iMac alebo nový iPad Air 2. Dnes prišiel na rad aj malý braček, ktorý sklamal v podstate celý svet! A výsledok? Podľa tvrdení iFixitu bol iPad mini 3 naozaj odfláknutý a navrhovaný narýchlo! Prečo? Rozoberanie zariadenia bolo takmer totožné s tým z minulej generácie, no nastali „mierne“ komplikácie. Nové tlačidlo a zároveň senzor odtlačkov prsta nemá zrovna najlepšie vyriešenú kabeláž. Totiž, na produkte je jasne vidno, že sa v Apple pravdepodobne ponáhľali a kábliky z Home Button prilepili priamo na predné sklo pomocou sekundového lepidla! Za éry Steva Jobsa by sa určite nič podobné nestalo, keďže patril k milovníkom aj ukrytých detailov, a tak napríklad iPhone 4/4S ponúkal jazýček na oddelenie batérie.

rozobraty rozobraty2

Poblémy

No, a tu nastávajú tie najväčšie problémy. Vzhľadom na to, že sa Apple rozhodlo prilepiť kábliky ku prednému sklu pomocou sekundového lepidla odkiaľsi z papiernictva, nastáva jeden nemalý problém pri jeho výmene. Pokiaľ budete mať tú smolu a iPad sa vám rozbije, výmena bude cenovo náročnejšia, ako predtým. Zaplatiť budete musieť totiž aj za nové Touch ID! Výsledné hodnotenie iFixitu je 2/10, odporúčame teda, aby ste si iPad mini 3 nikdy neopravovali sami! 🙂

rozobraty3

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.