Okrem zaujímavých predpokladov týkajúcich sa možného príchodu Apple VR headsetu si pre nás jeden z najznámejších analytikov pripravil ďalšiu chuťovku. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa spoločnosť Apple pripravuje v roku 2022 aktualizovať tri modely iPadov. Najväčšej zaujímavosti by sa mal dočkať práve iPad Pro.

Vo svojej rubrike Gurman zopakoval plány spoločnosti Apple vydať v roku 2022 nový iPad Pro s novým dizajnom a bezdrôtovým nabíjaním a objasnil zámer spoločnosti vydať nové verzie základných modelov iPad a iPad Air.

- Reklama -

Základný iPad dostal tento rok miernu aktualizáciu, v ktorej pribudol čip A13, True Tone a 12 Mpx ultraširokouhlá predná kamera. Žiadnej zásadnej revolúcie sme sa však v prípade cenovo najdostupnejšieho tabletu nedočkali.  Spoločnosť Apple vydáva nové verzie základného iPadu každý rok od roku 2017, často s menšími aktualizáciami aby si zariadenie udržalo nízku cenu. Rovnaký trend teda môžeme očakávať aj od iPadu 2022.

iPad 2022

Pôvodné fámy naznačovali, že tohtoročný základný iPad bude mať tenší dizajn v šasi podobnom iPadu Air 3 a väčší displej, čo sa však s uvedením zariadenia na jeseň nepodarilo naplniť. Nie je ale vylúčené, že tento dizajn by sa namiesto toho mohol objaviť v prípade desiatej generácie iPadu.

Hoci sa pôvodne viackrát hovorilo o iPade Air s OLED obrazovkou od Samsungu, firma od plánov zjavne upustila. Nové „Airko“ by teda malo opäť disponovať LCD displejom. Ďalšie zvesti o iPade Air piatej generácie sú dosť opatrné, no pravdepodobne by sme sa mali dočkať podobných (mierne vylepšených) špecifikácií ako pri iPade mini.

Najväčšiu pozornosť však púta iPad Pro. Najnadupanejší figurant z portfólia jablkových tabletov by sa mal okrem nového čipu dočkať aj bezdrôtového nabíjania. Táto technológia by sa tak v rodine iPadov objavila vôbec po prvýkrát. S najväčšou pravdepodobnosťou Apple implementuje zaužívaný MagSafe, ktorý bude mierne prispôsobený veľkosti iPadu Pro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -