Okrem zaujímavých predpokladov týkajúcich sa možného príchodu Apple VR headsetu si pre nás jeden z najznámejších analytikov pripravil ďalšiu chuťovku. Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg sa spoločnosť Apple pripravuje v roku 2022 aktualizovať tri modely iPadov. Najväčšej zaujímavosti by sa mal dočkať práve iPad Pro.

Prečítajte si tiež  iPad mini so 120Hz ProMotion displejom? Možno už v najbližšej generácii

Vo svojej rubrike Gurman zopakoval plány spoločnosti Apple vydať v roku 2022 nový iPad Pro s novým dizajnom a bezdrôtovým nabíjaním a objasnil zámer spoločnosti vydať nové verzie základných modelov iPad a iPad Air.

Základný iPad dostal tento rok miernu aktualizáciu, v ktorej pribudol čip A13, True Tone a 12 Mpx ultraširokouhlá predná kamera. Žiadnej zásadnej revolúcie sme sa však v prípade cenovo najdostupnejšieho tabletu nedočkali.  Spoločnosť Apple vydáva nové verzie základného iPadu každý rok od roku 2017, často s menšími aktualizáciami aby si zariadenie udržalo nízku cenu. Rovnaký trend teda môžeme očakávať aj od iPadu 2022.

iPad 2022

Pôvodné fámy naznačovali, že tohtoročný základný iPad bude mať tenší dizajn v šasi podobnom iPadu Air 3 a väčší displej, čo sa však s uvedením zariadenia na jeseň nepodarilo naplniť. Nie je ale vylúčené, že tento dizajn by sa namiesto toho mohol objaviť v prípade desiatej generácie iPadu.

Hoci sa pôvodne viackrát hovorilo o iPade Air s OLED obrazovkou od Samsungu, firma od plánov zjavne upustila. Nové „Airko“ by teda malo opäť disponovať LCD displejom. Ďalšie zvesti o iPade Air piatej generácie sú dosť opatrné, no pravdepodobne by sme sa mali dočkať podobných (mierne vylepšených) špecifikácií ako pri iPade mini.

Prečítajte si tiež  Petr Mára rozbalil najdostupnejší iPad súčasnosti. Pre koho je určený?

Najväčšiu pozornosť však púta iPad Pro. Najnadupanejší figurant z portfólia jablkových tabletov by sa mal okrem nového čipu dočkať aj bezdrôtového nabíjania. Táto technológia by sa tak v rodine iPadov objavila vôbec po prvýkrát. S najväčšou pravdepodobnosťou Apple implementuje zaužívaný MagSafe, ktorý bude mierne prispôsobený veľkosti iPadu Pro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here