iPad mini od spoločnosti Apple je na trhu už viac, ako desať rokov. Napriek tomu, že konceptu malého tabletu samotný výrobca dlhšiu dobu neveril, napokon sa ukázalo, že je to správna cesta a množstvo zákazníkov má o takýto produkt záujem. Dnes už si môžete kúpiť iPad mini v jeho šiestej generácii, ktorá má moderný dizajn inšpirovaný iPadom Pro. Po zľave sa predáva za rozumné peniaze a vy tento výber určite neoľutujete.

Aj keď je iPad mini veľmi kompaktný tablet, ponúka až 8,3″ displej, na ktorom môžete plnohodnotne pracovať, sledovať videá, alebo čítať články na internetových stránkach. Dopomáha tomu aj vysoké rozlíšenie, či veľmi nízka váha, len na úrovni 293 gramov. Zariadenie je vyrobené zo solídneho hliníka a jeho hrúbka dosahuje iba 6,3 mm, vďaka čomu pôsobí veľmi exkluzívnym dojmom. O výkon sa navyše stará čip A15 Bionic, ktorý vám zabezpečí plynulý chod apiek a rýchle riešenie náročnejších úloh.

Čo sa týka ceny, iPad mini 6. generácie sa štandardne predáva za 649 €, čo popravde nie je málo peňazí. Na druhej strane ide o špičkovo vybavené zariadenie, ktoré vám, aj vašim deťom, vydrží slúžiť niekoľko dlhých rokov. Dokonca ho po kliknutí na tento odkaz kúpite od 565 €, vďaka čomu na ňom v aktuálnych zľavách veľmi slušne ušetríte. Tešiť sa môžete na prvotriedny hardvér, ktorý vás v ničom nesklame.

iPad mini má fantastickú výdrž batérie a plno užitočných technológií 

iPad mini 6
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Mark Linsangan (úprava redakcie)

O procesore sme si síce napísali, no vedeli ste, že iPad mini 6. generácie ponúka až 5 124 mAh akumulátor s podporou rýchleho nabíjania? Vďaka tomu tablet môže fungovať slušných 10 hodín bežného používania na jedno nabitie a podporuje aj štandard USB-C. Rovnako tak má tento tablet štyri výkonné reproduktory (každý v rohu) a na odomykanie slúži systém skenovania odtlačku prsta Touch ID.

iPad mini 6. generácie je geniálnym produktom pre cestovateľov. Dobre sa s ním pracuje a dokáže vám robiť spoločnosť celé hodiny na jedno nabitie. Rovnako ho však môžete používať aj ako prenosnú hernú konzolu.

Má ideálne rozmery, nie je veľmi ťažký a vďaka výkonnému procesoru A15 Bionic a perfektnému retina displeju s vysokým rozlíšením si užijete všetky svoje obľúbené herné tituly v tej najvyššej možnej kvalite. Sami ho týmto spôsobom radi používame napríklad počas dlhších letov.

Podpora 5G siete a Apple Pencil 2. generácie

iPad mini 6. generácie zľava
Zdroj: YouTube / Max Tech / MTG Productions (úprava redakcie)

O tom, že má tento tablet má v prípade Cellular verzie aj podporu pre 5G sieť sme zatiaľ ani nehovorili. Vybrať si môžete z niekoľkých farebných prevedení a čerešničkou na torte je podpora Apple Pencil 2. generácie, ktorá sa nabíja priložením na magnetickú hranu tabletu. Nemusíte sa tu obťažovať s Apple Pencil 1, ktorá bezdrôtové nabíjanie vôbec nepodporuje.

Prečítajte si tiež  Sony WH-1000XM5 kúpite v zľave. Do smútku dajú aj AirPods Max

Ak sa vám teda iPad mini páči, za najlepšie ceny na Slovensku ho aktuálne kúpite po kliknutí na tento odkaz. Vo svojej triede nemá pravdepodobne konkurenta. Dosť tomu pomáha aj fakt, že v ňom beží skoro dokonalý operačný systém iPadOS.

Dajte nám vedieť do komentára, či máte s týmto drobným tabletom skúsenosti. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -