Jedna z najzaujímavejších noviniek tohto roka je jednoznačne LiDAR skener, ktorý sa objavil v iPade Pro 2020. Jeho prítomnosť očakávame aj v iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Dnes vám prinášame výborné video, ktoré vám ukáže, ako táto technológia funguje v praxi. Poďme na to…

iPad Pro 2020 a jeho LiDAR skener

Rozšírená realita je budúcnosť, ktorej sa chcú v Apple venovať stále viac a viac. Potvrdzujú to všetky kroky v rámci ARkitu, ktorý sa zdokonaľuje s každou aktualizáciou operačných systémov. Ešte začiatkom tohto roka prišiel na trh nový iPad Pro 2020 s LiDAR skenerom. Táto fascinujúca technológia môže byť veľmi užitočná.

Samozrejme, nevyužije ju úplne každý. Človek, ktorému slúži tablet len ako zjednodušený počítač nebude mať dôvod LiDAR po celý čas spustiť. Na druhej strane však otvára dvere iným pracovným odvetviam.

Či už ste zamestnaní ako architekt, bytový dizajnér alebo si len chcete sami upraviť svoju kanceláriu, rodinný dom alebo byt, s touto šikovnou vecičkou to zvládnete oveľa rýchlejšie. Už nebudete potrebovať meter alebo plány miestností, aby ste sa vedeli zorientovať. Všetko si skrátka naskenujete.

Treba tu tiež spomenúť výbornú kompatibilitu s ARkitom v rámci rozšírenej reality. Autor videa nižšie to znázornil hneď na začiatku. Kým klasický iPhone zobrazí v miestnosti 3D model, nie je schopný presne určiť, v akom vzťahu sa s ním nachádza vaša ruka. Vždy sa teda objekt zobrazuje pred ňou, čo pôsobí trochu zvláštne.

iPad Pro 2020 si ale vie naskenovať vzdialenosti. Inými slovami, pokiaľ stojíte v strede izby a na stole máte položený 3D objekt, po prejdení rukou cez kameru sa za vašou dlaňou vyreže. Je to fascinujúce a tešíme sa na ďalšie využitie v rámci hier a zábavy. Čo hovoríte na túto novinku vy?

Prečítajte si tiež  Príchod nového iMacu je na spadnutie. Žiadnu lacnú záležitosť však nečakajte
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.