Pokiaľ máte iPhone, určite viete, že po kliknutí na bočné zamykacie tlačidlo zrušíte aktuálne prebiehajúci hovor. Funguje to tak už roky no nie každému to vyhovuje. V Cupertine si to konečne uvedomili a do operačného systému iOS 16 zakomponovali nový prepínač, s ktorým môžete toto nastavenie zmeniť. Postup je jednoduchý a potrvá vám iba niekoľko sekúnd.

Ešte pred tým, ako sa do toho pustíme upozorňujeme, že táto funkcia nemusí podporovať niektoré staršie zariadenia. Pokiaľ teda konkrétnu položku v nastaveniach nenájdete, máte smolu. Možno to Apple časom zmení, nechajme sa prekvapiť.

Návod: Ako deaktivovať zrušenie hovoru cez bočné tlačidlo na iPhone? 

  • Otvorte si na svojom iPhone aplikáciu Nastavenia.
  • Pokračujte nižšie a vyberte položku Prístupnosť.
  • Ďalej kliknite na tlačidlo Dotyk.
  • Pokračujte nižšie na prepínať „Zabrániť ukončeniu hovoru zamknutím
  • Prepnite ho do aktívnej polohy.
iPhone návod
Zdroj: SvetApple

Ak ste postupovali správne, po novom už nebudete môcť zrušiť práve prebiehajúci hovor prostredníctvom bočného tlačidla na iPhone. Pochopiteľne by si túto funkciu nemali vypínať tí, ktorí ju využívajú na dennej báze.

Ak sa vám už ale niekedy stalo, že ste na tlačidlo klikli, hovor zrušili a nebolo to práve dvakrát príjemné, toto je spôsob, ako tomu v budúcnosti zabránite.

Taktiež upozorňujeme, že vyššie uvedeným spôsobom deaktivujete aj možnosť, v rámci ktorej ste mohli zrušiť bočným tlačidlom práve prichádzajúci hovor. Celé si to preto najskôr odporúčame vyskúšať a až potom používať. Dajte nám vedieť do komentára, či aj vám defaultne nastavenie od spoločnosti Apple prekážalo.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Táto krajina vyvíja svoj vlastný mobilný operačný systém. Chce konkurovať iOS a Androidu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -