Pokiaľ máte radi recenzie „dvoch odlišných svetov“, tak ste na správnom mieste. Dnes vám Ján Brezina ukáže porovnanie iPadu Pro 2020 s Magic Keyboard oproti Microsoft Surface 7. Nejde tu len o to, že jedno zariadenie vyrába Apple a druhé Microsoft. Rozdielov je podstatne viac.

iPad Pro 2020 vs. Microsoft Surface Pro 7

Ešte pred tým, ako sa pustíte do videa, mali by ste vedieť, že tento test porovnáva v princípe jeden tablet a jeden počítač. Použitie v praxi bude teda veľmi podobné, no stále trochu iné. Kým Apple vyrobilo tablet (iPad Pro), z ktorého sa snaží urobiť pomocou „revolučnej“ Magic Keyboard počítač, Microsoft vyrobil počítač, z ktorého sa snaží urobiť tak trochu tablet. Na oboch stranách sa teda jedná o určitý „hybrid“.

reklama

Kým iPad Pro 2020 obsahuje čip Apple A12Z (pôvodne z roku 2018) a 6GB RAM, Surface 7 je na tom trochu lepšie. „Pod kapotou“ sa skrýva Intel Core i5 a 8GB RAM. Cena je v oboch prípadoch veľmi podobná.

V tablete od Apple nájdeme „mobilný operačný systém“ iPadOS 13 (vychádzajúci z iOS 13), Microsoft Surface 7 má plnohodnotný Windows 10 Home Edition. Výber je teda celkom ťažký a záleží len od toho, na čo chcete takýto výrobok používať. Do komentára nám napíšte, ktorý „počítačotablet“ by ste si vybrali vy…

Prečítajte si tiež  5 aplikácii, ktoré sú teraz v zľave
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.