Jablková spoločnosť predstavila novú Magic Keyboard pre svoj iPad Pro, ktorá nedávno prišla do predaja. Jej cena je stanovená na 399€, no z vášho tabletu dokáže urobiť počítač. Dnes sa môžete pozrieť na prvých videách, ako toto príslušenstvo funguje v praxi.

Ako funguje iPad Pro s novou klávesnicou Magic Keyboard?

Po tom, ako sme zverejnili cenu novej Magic Keyboard, sa nad ňou mnoho z vás „rozhorčovalo“. Priznáme sa, že si takisto nemyslíme, že stojí za to, zaplatiť za klávesnicu k iPadu skoro 400€. Na druhej strane, ten kto ju bude naozaj potrebovať, si ju aj kúpi a ten kto bude chcieť ušetriť, pôjde do iných klávesníc od odlišných výrobcov. Tie sú lacnejšie o stovky eur. Späť však k téme. Keď už Apple pýta za Magic Keyboard takéto peniaze, malo by to aspoň stáť za to.

Autorom následujúcich krátkych videí je MrExitStrategy. Ten ukázal klávesnicu presne tak, ako ju bude väčšina ľudí používať. Ako môžete vidieť, iPad sa tu pripája naozaj veľmi jednoducho. Pomáha systém magnetov, ktorý ho drží pevne aby nevypadol, no zároveň „slabo“ aby ste ho mohli jednou rukou od Magic Keyboard odpojiť a používať ako tablet.

Ako funguje iPad Pro s novou klávesnicou Magic Keyboard?
Ako funguje iPad Pro s novou klávesnicou Magic Keyboard?

Čo je zaujímavé, keď je iPad pripojený, nedokáže automaticky nastaviť režim „na šírku“. Ako môžete vidieť na videu, autor musel zariadenie otočiť v ruke, aby ho mohol používať ako počítač. Ináč funguje všetko veľmi dobre.

Samotná stabilita celej zostavy pripomína počítč. Mnoho klávesníc je v iných polohách ako na stole prakticky nepoužiteľná. Nemôžete s nimi pracovať napríklad na kolenách, s čím ale Magic Keyboard nemá najmenší problém. Takisto tu perfektne funguje maličký Trackpad či LED podsvietenie. Jedná sa o super produkt, za ktorý žiaľ treba zaplatiť aj „super čiastku“. Netreba sa nad tým ale pozastavovať. Pri Apple a kolieskach pre Mac Pro za 849€, nás už nič neprekvapí…

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá Magic Keyboard s OLED displejom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.