Nová konferencia spoločnosti Apple sa nenávratne blíži a my sa už nevieme dočkať na to, ako nám Apple ukáže to, na čom za uplynulý rok najviac pracovalo. iPhone 6S a iPhone 6S Plus je na tomto predstavení viac-menej samozrejmosť ale chýbať by nemala ani úplne nová, 4. generácia Apple TV. Nové informácie od serveru 9to5mac.com hovoria aj o iPade Pro či iPade mini 4!

Nové iPady už o týždeň!

Apple sa rozhodlo uskutočniť novú konferenciu už o 6 dní a to na mieste, kde sme pred 38 rokmi mohli po prvý krát vidieť počítač Apple II. Toto miesto je výnimočné predovšetkým tým, že ponúka až ohromných 7000 miest na sedenie čím by mala byť táto mediálna akcia jedna z najväčších, akú kedy spoločnosť vôbec usporiadala. Práve preto sa vynára otázka, prečo Apple prenajíma tak veľké priestory, keď doteraz stačil len približne 3 či 4 krát menší počet miest na sedenie.

- Reklama -

Server 9to5mac.com prišiel so zaujímavou teóriou, že Apple nepredstaví len nové iPhony 6S a Apple TV 4. generácie ale taktiež sa dočkáme úplne nových iPadov. Jeden bude väčší a jeho oficiálny názov bude „iPad Pro“, druhý bude menší a pôjde o nástupcu legendárneho iPadu mini. Jeho názov bude rovnaký, pôjde vlastne o 4. generáciu malého iPadu, ktorý sme si všetci obľúbili. Predobjednávky iPadu Pro by sa mali začať niekedy koncom októbra a predaje začnú začiatkom novembra, znamená to, že pokiaľ ho Apple predstaví, ešte si naň počkáme. Tablet by mal okrem iného ponúknuť Force Touch s technológiou stylusu, stereo reproduktory, vyšší výkon či upravený iOS 9.1 s vylepšeným notifikačným centrom. Tento iPad bude zameraný predovšetkým na produktivitu práce.

Prečítajte si tiež: Aký veľký bude iPad Pro?

iPad mini 4. generácie potom ponúkne procesor Apple A8 a 2GB RAM. Okrem iného sa dočkáme aj ľahkej zmeny dizajnu pričom celé zariadenie „schudne“ na 6,1 mm. Na prednej aj zadnej strane potom uvidíme nové kamery a vylepšenia by sa mohol dočkať aj displej. Cena bude rovnaká ako pri súčasnej generácií. Podľa všetkého sa iPadu Air 3. generácie dočkáme až na budúci rok. Apple tento rok predstaví 2 iPady z 3. Zdá sa, že na najbližšej Keynote, ktorá je len tak mimochodom jedna z najväčších vôbec, uvidíme všetky tohtoročné iOS zariadenia! Máme sa na čo tešiť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.