Mnohí analytici tvrdia, že Apple predstaví okrem nástupcov iPadov aj úplne nový, ktorý dostane 12,9″ displej. Jeho názov by mal byť potom prevzatý z MacBooku a mal by sa volať iPad Pro. V kuloároch sa však začína šepkať, že by mal ponúknuť istý hybrid OS X a iOS! Je to pravda?

Dve verzie

Všetky správy prichádzajú zo serveru Digitimes, ktorý sa postaral o nové „pikošky“ týkajúce sa iPadu Pro. Podľa jeho tvrdení, ktoré získal od svojich zdrojov, by mal Apple testovať hneď dve verzie tohto zariadenia. Jedna má byť samozrejme klasická, na ktorej pobeží iOS a tá druhá, pre náročných, na ktorej pobeží akýsi „mix“ oboch operačných systémov. Mal by v ňom byť teda OS X, no v prípade, že by potreboval majiteľ rýchlo vykonať nejakú jednoduchú operáciu, zariadenie by sa dalo prepnúť do režimu iOS.

ipad-pro-concept
Toto asi neuvidíme na iPade nikdy! – svetapple.sk

Je to vôbec možné?

Aj napriek tomu, že Digitimes patrí medzi tie „spoľahlivejšie“ zdroje, na tejto správe sa nám čosi nezdá. Jasné, po tom, čo Apple predstavilo gigantické iPhony, sa nemôžme čudovať z ničoho, no pokiaľ by niečo podobné ponúkli, bolo by to v rozpore s tvrdeniami, v ktorých je naznačované, že OS X bol vyvíjaný dlhých 30 rokov na to, aby sa s ním dalo pracovať pohodlne pomocou myši a klávesnice a nie na to, aby sme doň „ťukali“ cez dotykový displej. Uvidíme teda, ako sa s väčším iPadom vysporiadajú v Coupertine, no zaujíma nás aj váš názor! Myslíte, že je možné aby bolo niečo podobné v iPade? 🙂

iPad-pro-concept-Ramotion-Top-view
iPad Pro by mal mať až 12,9″ displej! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.