Úž dávnejšie sme vás informovali o tom, že Apple chystá svoj najväčší tablet, ktorý ponesie názov Pro. Dnes sa správa opäť len potvrdila a údajne sa ho dočkáme už koncom roka 2014!

iPad Pro

V podstate by malo ísť o istý kompromis medzi Macbookom Air a iPadom Air. Takýto obrovský tablet by mal ponúknuť dotykový, 12,9″ displej so zatiaľ neznámym rozlíšením (hovorí sa o 2K či dokonca 4K!). Okrem toho by sa mohlo zvýšiť aj celkové úložisko zo súčasných 128 GB na 256 GB či dokonca 512 GB a samozrejmosťou by malo byť aj tlačidlo so zabudovaným senzorom odtlačkov prstov Touch ID. Cenová relácia by sa mohla pohybovať o cca 100 € vyššie ako pri jeho menšom bratovi iPade Air, ktorého cena začína na približne 399 € (pri začatí predaja 499 €). Všetko je však len výsledkom úvah, ktoré nám prinášajú rôzny analytici a tak sa netreba týmito informáciami presnejšie riadiť!

mn4 (1)
Takto by mohol vyzerať iPad Pro. Špecialitou by mal byť 12,9″ displej- svetapple.sk

Nové dotykové senzory

Podľa Tchajwanských zdrojov by mal mať takýto iPad  nové dotykové senzory od spoločnosti TPK s tým, že sa v nich budú používať strieborné nano drôty namiesto súčasných ITO (Indium-cín-oxidu). Zdá sa teda, že Apple inovuje naozaj v každom smere!

ipad_pro_concept3
Porovnanie mier súčasného iPadu Air a mini oproti údajne pripravovanému Pro! – svetapple.sk

zdroj:gforgames.com

Prečítajte si tiež  Najpredávanejší iPad na Slovensku je v zľave za super cenu. Toto je dôvod, prečo ho Slováci milujú
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.