Nová generácia iPadov Pro je za rohom, o čom svedčia početné analytické predpoklady a informácie z dodávateľského reťazca. Na internete sa naviac objavili nové CAD obrázky, ktoré približujú, ako budú nové prémiové tablety vyzerať. Podľa všetkého pôjde o najväčšiu dizajnovú zmenu za posledné štyri roky.

Apple použije v novej generácii iPadu Pro OLED displeje, vďaka čomu zariadenie získa oveľa lepšie schopnosti obrazu. To však nie je všetko. Nový displej bude oveľa tenší, čo umožní podstatne znížiť celkovú hrúbku zariadenia. Nové nákresy CAD ukazujú, ako bude vyzerať konštrukcia pripravovaných 11″ a 13″ modelov.

Nákresy konceptov a CAD obrázkov sa často dostávajú z Apple fabrík v Ázii, pretože sú veľmi hodnotné pre výrobcov obalov a iného príslušenstva. Producenti tretích strán využívajú tieto rozmery na vytváranie obalov pre nové produkty, aby mali na trhu náskok pred konkurenciou.

iPad Pro bude vďaka OLED displeju tenší 

Predchádzajúce uniknuté rozmery potvrdzujú, že budúce modely iPadu Pro s OLED displejom budú oveľa tenšie ako aktuálne verzie. Väčší model iPadu Pro s 13″ obrazovkou bude o viac ako 1 mm tenší, čo sa síce nezdá ako veľká zmena, no pri zariadení akým je tablet bude citeľná.

CAD nákresy iPad Pro 2024
Zdroj: MacRumors
CAD nákresy iPad Pro 2024
Zdroj: MacRumors

OLED displeje tiež ponúknu vylepšené HDR, ostrejšie farby, hlbšiu čiernu a iné zlepšenia kvality obrazu. Apple doteraz používal technológiu OLED len na hodinkách Apple Watch a v iPhone, takže pôjde o prvé rozšírenie tejto vychytávky aj na zariadenia s väčšou uhlopriečkou.

Očakáva sa, že modely iPad Pro tiež dostanú aj vylepšený čip Apple Silicon M3 a na stole je aj pridanie MagSafe nabíjania. Apple by mal tiež priniesť aktualizovanú verziu klávesnice Magic KeyBoard a ceruzky Apple Pencil, ktoré osviežia ponuku príslušenstva pre iPad. Viac by sme sa mali dozvedieť už v priebehu marca, kedy gigant z Cupertina predstaví tieto zariadenia.

Prečítajte si tiež  iPad Pro s OLED displejom dorazí v dvoch verziách. Nebudú však vyrábané rovnakým dodávateľom

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -