Nové iPhony už sú predstavené a pomaly sa pozornosť obracia na druhý veľmi úspešný produkt Jablkovej spoločnosti, ktorým je ako ináč iPad. Práve ten by mal byť predstavený už len za niečo vyše mesiac a my by sme mali získavať prvé informácie, čo od neho môžme očakávať! Dnes sa objavila napríklad informácia, že iPad Pro ponúkne výkonnejší Apple A8x čip!

iPad Pro

Áno čítate správne. Od tých z Coupertina sa totiž očakáva, že predstavia úplne nový iPad, ktorý by mohol plne nahradiť váš MacBook. Podľa množstva únikov a odhadov analytikov, predstaví Jablková spoločnosť, okrem nových generácií iPadu Air a iPadu mini aj iPad Pro, ktorý ponúkne až 12,9″ displej. Malo by ísť skôr už o pracovný nástroj a konečne tablet s dosť veľkým displejom na to, aby sa na ňom dalo ako tak písať.

ipad-pro-concept
iPad Pro by mal plne nahradiť váš MacBook. Neponúkne však operačný systém OS X! – svetapple.sk

Čip Apple A8x

Posledná informácia o tom, že Apple prinesie do svojho vôbec najväčšieho iPadu výkonnejší čip pochádza od taiwanského portálu TechNews, ktorý patrí medzi tie spoľahlivejšie zdroje. Malo by ísť o veľmi podobný čip, ako môžme momentálne poznať z iPhonu 6/6 Plus, poprípade už čoskoro z nového iPadu Air či iPadu mini. Na rozdiel od Apple A8 by mal ponúknuť o niečo väčší grafický výkon, čo je aj odôvodnené väčším rozlíšením displeja, ktoré zatiaľ nie je známe. Pravdepodobne uvidíme aj väčšiu kapacitu pamäte RAM. iPad Pro by mal byť teda rovnako dobre optimalizovaný, ako všetky predošlé iOS zariadenia!

ipad-pro-cover2
iPsd Pro bude samozrejme vyzerať tak ako iPad Air či iPad mini – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.