Tento rok Apple predstaví iPhone s pomerne diskutabilným dizajnovým prvkom. Fotoaparát na zadnej strane rozbúril emócie po celom internete a môže to byť ešte horšie. Viete si predstaviť iPad Pro s 3 fotoaparátmi? Objavujú sa prvé indície o tom, že by sme ho skutočne mohli vidieť.

iPad Pro s 3 fotoaparátmi? Na čo by mu boli?

Táto správa môže na prvý pohľad znieť ako úplne nereálna a popravde sa tomu ani veľmi nečudujeme. Predsa len, iPad má dnes len jeden 12 MPX fotoaparát, ktorý mu ako tabletu úplne bohate stačí. Samozrejme, nenachádzajú sa tu funkcie ako napríklad režim Portrét alebo podobne. Nejde o žiaden progi-fotografický nástroj. Foťák je tu skôr pre “príležitostné” zábery. Nové informácie odvolávajúce sa na zdroje z čínskeho dodávateľského reťazca ale hovoria niečo iné.

Podľa ich slov by Apple malo v dohľadnej budúcnosti prísť práve s iPadom Pro, ktorý nepríde s dvoma ale rovno troma šošovkami fotoaparátu. Oproti jednej šošovke, ktorá je k dispozícii dnes by to teda mohol byť výrazný pokrok vpred. Nešlo by tu len o zvýšenie kvality fotografie. V prvom rade by sme sa mohli dočkať rozšírených možností využitia virtuálnej reality. Tá dokáže pracovať aj s jedným objektívom ale povedzme si na rovinu, s troma by jej to išlo určite trošíčku lepšie.

iPad Pro s 3 fotoaparátmi? Tento rok možno realita! - svetapple.sk
iPad Pro nefotí ani dnes zle. Mohlo by to byť ale ešte lepšie – svetapple.sk

Rovnaký fotoaparát ako v iPhone 11

V tomto prípade by sa samozrejme jednalo o rovnakú technológiu akú nájdeme už o mesiac v iPhone 11. Znamená to teda, že jeden normálny objektív dopĺňa teleobjektív s možnosťou optického zoomu a potom širokouhlý objketív (trošku ako fishheye). Pokiaľ sa nad tým zamyslíme, možno by to predsa len nebol až taký nezmysel ani z toho “fotografického” hľadiska. Predsa len množstvo turistov používa iPad ako svoj jediný fotoaparát. Vďaka tomuto vylepšeniu by sa značne posunula kvalita záberov smerom vpred a vyrovnala by sa zatiaľ najlepšiemu zariadeniu z produktovej línie iOS, iPhonu.

iPad Pro s 3 fotoaparátmi? Tento rok možno realita! - svetapple.sk
iPad Pro s 3 fotoaparátmi? Tento rok možno realita! – svetapple.sk
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here