Akonáhle Apple vydal svoj nový iPad Pro a sním aj Apple Pencil, vo svete sa okamžite začali diskusie v komentároch na Facebooku o tom, ako Apple nepredstavilo vlastne nič nové a Apple Pencil nie je revolúcia. To ale nie je ani zďaleka pravda. Spoločnosť Apple totiž predstavila skvelý stylus, ktorý potvrdzuje svoje kvality v recenziách ale aj v porovnávacích testoch. Veď napokon, presvedč sa sám!

iPad Pro vs. Surface Pro 4

iPad Pro je na trhu pomerne nováčik, zatiaľ čo Microsoft predáva už tak trošku ostrieľaný Surface niekoľko rokov. V súčasnosti ponúka jeho 4-tú generáciu a s ňou aj stylus, pomocou ktorého môžu používatelia písať, kresliť či len tak pracovať. To je síce pekné a na prvý pohľad medzi tabletmi či stylusmi možno nie je žiaden výrazný rozdiel, to je však trošíčku omyl. Stylus a aj tablet od Apple vyzerá o čosi lepšie ale o tom teraz nejdeme hovoríť.

- Reklama -

Ideme hovoriť predovšetkým o tom, ako sa s novými stylusmi píše a práve tu sa ukazuje, prečo je výhodnejšie zakúpiť si radšej iPad Pro a Apple Pencil ako Surface Pro 4. Apple Pencil totiž dokáže reagovať omnoho presnejšie a jemnejšie ako iPad Pro a práve vďaka tomu, dokáže používateľ písať aj maličké písmenká. Pri Surface Pro 4 už boli pomerne problém. Rovnako tak človek pocíti ten pravý rozdiel aj pri vyfarbovaní. Napokon, porovnanie uvidíš v samotnom videu, tak si ho pozri 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.