Áno je to tak, ubehlo už vyše 5 rokov od chvíle, kedy spoločnosť Apple oficiálne spustila predaje svojho legendárneho iPadu. Toto zariadenie si našlo behom niekoľkých dní množstvo spokojných majiteľov a celému technologickému svetu ukázalo, ako sa to má robiť. Dnes je už iPad bežná vec a možno by ste ani neverili, no skutočne oslavuje 5 narodeniny!

iPad má 5 rokov

Priznáme sa, keď vyšiel prvý iPad mali sme vtedajší iPhone 3GS a mysleli sme, že iPad je tá najväčšia hlúposť, akú mohlo Apple kedy predstaviť. Vyzeral ako zväčšený iPhone a v podstate ponúkal aj úplne rovnaké funkcie. Dnes, 5 rokov od vtedy, kedy sa začala predávať jeho prvá generácia je iPad členom každej našej rodiny a to dokonca vo väčších počtoch. Je to jednoducho miláčik, ktorý nám neustále spríjemňuje každý deň.

- Reklama -
Študovanie pomocou iPadu - svetapple.sk
Študovanie pomocou iPadu – svetapple.sk

V súčasnosti má problém

Aj keď iPad funguje už prakticky 5 rokov a za tento krátky čas bolo predstavených 9 modelov (keď rátame aj iPad mini), jeho predaje počas posledných dvoch rokov klesajú. Prečo? Apple jednoducho nedokázalo priniesť takú inováciu aby sme mali dôvod vymeniť starší iPad s pomerne slušným výkonom za ten nový. Znamená to, že musí niečo urobiť. Jeden z týchto krokov by mohlo byť predstavenie 12″ modelu, na ktorom by čisto teoreticky mohlo bežať aj OS X a iOS zároveň. O iPade Pro sme už počuli veľa a až v septembri uvidíme, či bude realitou!

Nám už zostáva iba jedno, všetko najlepšie iPad!

iPad Plus - svetapple.sk
iPad Plus – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.