Apple napreduje a tento rok ukázalo, že skutočne dokáže predbehnúť konkurenciu o niekoľko rokov dopredu. Ming-Chi Kuo, asi najznámejší analytik z tohto oboru, ktorý sa skoro nikdy nemýli predpovedal, že sa dočkáme iPadov Pro, vybavených práve novou technológiou Face ID. Nie je to ale všetko!

iPad s Face ID

Pokiaľ sa pozrieme na iPad ako taký, zistíme, že to skutočne nič moc nie je. Áno, je to parádne zariadenie s veľkým výkonom ale často krát si ho už nemáme dôvod kúpiť, prípadne ľudia skrátka nechcú „väčší iPhone“ len preto, lebo existuje. iPad skrátka potrebuje zásadnú zmenu. Niekoľko ich prišlo tento rok a tak uvidíme, ako sa mu bude dariť. Nových zmien by sme sa ale mali dočkať aj v roku 2018. Ming-Chi Kuo práve predpovedal, že práve v iPade uvidíme ako vďalšom zariadení od Apple biometrické senzory Face ID.

- Reklama -

Toto všetko teda znie veľmi fajn ale akonáhle si trošku viac chceme rozobrať túto tému, napadá nás niekoľko zásadných otázok, ktoré s ňou súvisia.

Nebude mať Apple problém?

V prvom rade ide o výrobu, ktorú Apple nezvláda už teraz, nie to na budúci rok. Pokiaľ by mali prísť nové iPady s Face ID, museli by sa vyrábať po boku iPhonu X a ten bude veľmi dlho po začiatku predaja nedostupným tovarom. V tom by samozrejme až taký problém nebol, keby sa problémy s výrobou netýkali práve tejto funkcie. Apple nedokáže vyrobiť dostatočný počet snímačov, pretože na trhu nie je spoločnosť, ktorá by ponúkala masovejšiu produkciu ako práve tá, s ktorou má jablková spoločnosť zmluvu.

Ďalší dobrý problém by potom mohli byť všetky budúcoročné iPhony. Tie by podľa informácií mali taktiež priniesť Face ID. Pokiaľ bude ale Apple vyrábať napríklad 2 iPhony a 2 iPady, bude ich musieť byť dokopy extrémne veľa a tak bude musieť firma nejakým spôsobom posilniť dodávky. Vyzerá to teda veľmi zaujímavo avšak nevieme, čo si o tom vlastne môžeme myslieť. Zatiaľ musíme iba čakať a nechať sa prekvapiť tým, čo pre nás v Cupertine pripravujú.

iPad - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.